Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Rządził mafią, potem wyłudzał VAT. Groźny boss na wolności

137
Podziel się:

Leszek D., pseud. "Wańka" to dawny boss mafii pruszkowskiej. Teraz jest oskarżony o m.in. o wyłudzenia VAT. Mężczyzna może opuścić areszt, ponieważ wpłacono za niego poręczenie majątkowe w wysokości 200 tysięcy złotych.

Pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tymczasowe aresztowanie wobec trzech oskarżonych: Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F.
Pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tymczasowe aresztowanie wobec trzech oskarżonych: Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F. (PAP, Marcin Bielecki)

Sąd Okręgowy w Warszawie zamienił tymczasowe aresztowanie na poręczenie majątkowe wobec trzech oskarżonych: Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F. W piątek sekcja prasowa sądu przekazała, że wpłacono 200 tys. zł za Leszka D., pseud. "Wańka", który teraz będzie mógł opuścić areszt.

Według informacji podanych przez TVP Info sąd zdecydował też o poręczeniach za dwóch innych oskarżonych. Andrzej Z. "Słowik", aby opuścić areszt, musi wpłacić 400 tysięcy złotych, a Janusz P. "Parasol" - 120 tysięcy złotych. Jednak na razie nikt za nich jednak nie poręczył - podała również sekcja prasowa stołecznego sądu.

Członkowie grupy mieli dopuszczać się przestępstw skarbowych, polegających m.in. na wystawianiu nierzetelnych faktur VAT i legalizacji osiągniętych w ten sposób korzyści. Oskarżeni zostali również o typowe przestępstwa kryminalne takie jak rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicia.

Aktem oskarżenia, skierowanym w ubiegłym roku do Sądu Okręgowego w Szczecinie, objęto 50 osób.

Zobacz także: Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(137)
Jan z Kolna
4 lata temu
Zapewne masa spec od wszystkiego ma w tej sprawie coś do powiedzenia. Masa celebryta mas. Jeszcze trochę będzie sędzią w mam talent voice itd. Takie mamy czasy.
aladyn
4 lata temu
Kasa na poręczenie z przestępstwa. Poręczenie tylko z udokumentowanego źródła. Czy sąd to weryfikuje ?
na ministra f...
4 lata temu
PiS takich lubi a Ziobro chroni
Witam
4 lata temu
I to jest powód dla którego PiS powinien wszysrkich platformianych i komuszych sędzia wysłać na emeryturę za 3 tyś...brutto tak nam dopomóż Bóg
zawiedziony
4 lata temu
"Groźny boss na wolności." Myślałem, że chodzi o wypuszczenie Jarka ze szpitala, a to jakiś "Wańka"!
...
Następna strona