Notowania

Rządził mafią, potem wyłudzał VAT. Groźny boss na wolności

Leszek D., pseud. "Wańka" to dawny boss mafii pruszkowskiej. Teraz jest oskarżony o m.in. o wyłudzenia VAT. Mężczyzna może opuścić areszt, ponieważ wpłacono za niego poręczenie majątkowe w wysokości 200 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tymczasowe aresztowanie wobec trzech oskarżonych: Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F. (Fot: Marcin Bielecki)

Sąd Okręgowy w Warszawie zamienił tymczasowe aresztowanie na poręczenie majątkowe wobec trzech oskarżonych: Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F. W piątek sekcja prasowa sądu przekazała, że wpłacono 200 tys. zł za Leszka D., pseud. "Wańka", który teraz będzie mógł opuścić areszt.

Według informacji podanych przez TVP Info sąd zdecydował też o poręczeniach za dwóch innych oskarżonych. Andrzej Z. "Słowik", aby opuścić areszt, musi wpłacić 400 tysięcy złotych, a Janusz P. "Parasol" - 120 tysięcy złotych. Jednak na razie nikt za nich jednak nie poręczył - podała również sekcja prasowa stołecznego sądu.

Członkowie grupy mieli dopuszczać się przestępstw skarbowych, polegających m.in. na wystawianiu nierzetelnych faktur VAT i legalizacji osiągniętych w ten sposób korzyści. Oskarżeni zostali również o typowe przestępstwa kryminalne takie jak rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicia.

Aktem oskarżenia, skierowanym w ubiegłym roku do Sądu Okręgowego w Szczecinie, objęto 50 osób.

Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2019

WyborcaPoręczenie majątkowe pachnie skorumpowani em. To jest sędziowska kasta. Musi być weryfikacja sędziów.

06-12-2019

KościelnyBanda złodziei i oszustów pis za kasę wszystko zrobi

07-12-2019

MaxPopieprzyło w tym sądzie kogoś😠

Rozwiń komentarze (137)