Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Finansów bez ważnych fachowców. Minister sam ich zwolnił

Czterech dyrektorów z Ministerstwa Finansów napisało raport, w którym punktują nieprawidłowości w resorcie. Pismo trafiło do ministra sprawiedliwości i premiera. Dyrektorzy zostali zwolnieni, a minister finansów ma teraz problem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Podpisy pod decyzją o zwolnieniach złożył nowy minister finansów Tadeusz Kościński. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

"Ministerstwo w ciągu miesiąca straciło grupę kluczowych pracowników, którzy w dużym stopniu przyczynili się do sukcesu związanego z zawężeniem luki VAT, walką z karuzelami podatkowymi i innymi nadużyciami" - pisze środowy "Puls Biznesu".

Chodzi o Macieja Żukowskiego, szefa departamentu podatków dochodowych, Marcina Kopczyka, dyrektora w departamencie nadzoru nad kontrolami w Krajowej Administracji Skarbowej, Wojciecha Śliża, dyrektora departamentu podatku VAT, i Błażeja Kuźniackiego, zastępcę dyrektora departamentu podatków dochodowych.

Pod koniec października napisali oni raport, składający się z dwóch części.

Obejrzyj też: PIT, CIT i VAT na jednym rachunku

Jak pisze "PB", dyrektorzy wskazują na przestępczą działalność na rynku paliwowym w latach 2013-16 osób związanych w przeszłości z WSI, UOP, BOR i ABW oraz powiązanych z mafią pruszkowską i byłym rosyjskim wojskowym. Grupa miała korzystać z ochrony dawnego wiceministra spraw wewnętrznych, byłego wysokiego oficera policji, dwóch znanych profesorów i byłego zastępcy naczelnika jednego z urzędów skarbowych.

Druga część raportu dotyczy zaniechań wysokich urzędników KAS w zakresie rozpracowywania przestępczej grupy oraz sabotowania działań wobec karuzel VAT i prac nad regulacjami HNWI (opodatkowanie najbogatszych osób, lokujących pieniądze za granicą). Podpisany przez autorów dokument trafił na biurko ministra finansów i miał też zostać przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Jednak finał działań dyrektorów jest taki, że zostaną oni zwolnieni. Podpisy pod decyzją o ich zwolnieniach złożył nowy minister finansów Tadeusz Kościński.

To może być dla niego strzał w stopę, bo "PB" pisze, że dyrektorzy byli resortowymi "złotymi dziećmi". Zatrudniał ich Mateusz Morawiecki jeszcze w czasie, gdy pełnił rolę ministra. Teraz - według doniesień gazety - premier jest wściekły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2019

koniec z PISUwazam, ze coraz bardziej przerazajaca jest ta pisowska mafijno-polityczna osmiornica

04-12-2019

PolakPowoli lecz i tak szybko PIS zniszczy wiele ministerstw i dziedzin gospodarki w Polsce

04-12-2019

Zbieracz złomuNieuk zwolnił bardziej kompetentnych i wykształconych

Rozwiń komentarze (304)