Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Gospodarczyk
|
aktualizacja

Rzecznik Finansowy odwołany. Jest decyzja Tuska

92
Podziel się:

Premier Donald Tusk zdecydował o odwołaniu Bohdana Pretkiela z funkcji Rzecznika Finansowego. Informację w rozmowie z PAP przekazał Maciej Sawa z Biura RF. Prerkiel swoje stanowisko zajmował od grudnia 2021 roku.

Rzecznik Finansowy odwołany. Jest decyzja Tuska
Donald Tusk (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

- Potwierdzam, że Rzecznik Finansowy został odwołany - powiedział w piątek PAP Maciej Sawa. - Pismo podpisane przez premiera Donalda Tuska otrzymaliśmy wczoraj - dodał.

Zmiana na stanowisku Rzecznika Finansowego

Funkcję Rzecznika Finansowego pełnił Bohdan Pretkiel. Obecnie obowiązki RF pełni jego dotychczasowy zastępca Ziemowit Bagłajewski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Droga Polski do miliardów z KPO. Ekspert zdradza, jakie postawiono nam warunki

Pretkiel Rzecznikiem Finansowym został pod koniec 2021 r. Przejął fotel zajmowany wcześniej przez Mariusza Goleckiego, który trafił do rządu i został wiceministrem.

Kadencja Rzecznika Finansowego trwa cztery lata. Do zadań RF należy wspieranie klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego - od poradnictwa, przez interwencje i postępowania polubowne, aż po wsparcie w trakcie postępowania sądowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(92)
żónt
4 tyg. temu
Z pliku 100 punktów wykreślamy wszystkie 103 obiecanki. W zamian będziecie mogli nas oklaskiwać podczas słuchania radia i oglądania telewizji bo w trybie pilnym zrealizujemy naszą obietnicę z przed 10 lat w sprawie abonamentu.
Antonio
4 tyg. temu
Bycie przedsiębiorczym to dobra cecha. mam sprawdzony sposób na duże dochody - tylko nieruchomosci i współpraca z zarządzającym Polzen z Gdańska.
ARTUR
4 tyg. temu
Ha , ha , ha , jak to było ? Ha , ha ratlerek :)
Nnmsnmks
4 tyg. temu
Cóż komentiwac, jeśli ten rząd nie weźmie się do roboty do końca roku i nie spełni obietnic wyborczych to już nie osiągnie takiego wyniku w następnych wyborach w sumie w prezydenckich też może być bardzo słabo. Zero decyzyjności i dbania o kraj.
Taki ładny ch...
4 tyg. temu
Szkoda, bo to był bardzo ładny chłopak, miał żonę ministre z PiS, podobał się jarkowi i matołuszowi też. Nawet brodę sobie doklejał aby nie wyglądać jak uczeń podstawówki...
...
Następna strona