Notowania

Rzecznik Komisji Europejskiej: nie wystarczy zagłosować przeciwko twardemu brexitowi

- Nie wystarczy zagłosować przeciwko brexitowi, trzeba zgodzić się na porozumienie z Unią Europejską - tak środowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin skomentował rzecznik KE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W czwartek kolejne głosowanie w Izbie Gmin - w sprawie opóźnienia brexitu. (Fot: JESSICA TAYLOR/AFP)

- Przyjmujemy do wiadomości głosowanie w Izbie Gmin. Istnieją tylko dwa sposoby opuszczenia UE: z umową lub bez. UE jest przygotowana na oba. Żeby wykluczyć scenariusz brexitu bez umowy, nie wystarczy głosować przeciwko scenariuszowi brexitu bez umowy - trzeba zgodzić się na umowę. Uzgodniliśmy umowę z premier (Wielkiej Brytanii - PAP), a UE jest gotowa ją podpisać" - napisał rzecznik w informacji przesłanej PAP.

Zobacz: Twardy Brexit bezlitosny dla polskich firm. Ministerstwo ostrzega

W środę wieczoremIzba Gmin większością głosów zdecydowała, że wystąpienie z UE bez umowy, czyli tzw. twardy brexit, nie może być brany pod uwagę. Theresa May potwierdziła również czwartkowe głosowanie w sprawie opóźnienia brexitu.

Dariusz Rosati zaznacza, że na działania brytyjskich polityków patrzy z rosnącym niepokojem.
Dariusz Rosati o głosowaniu nad brexitem. "Jak dzieci w przedszkolu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, komisja europejska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

algazaczynam podejrzewać że w Anglii chętnie by się z brexitu wycofali, tyle że duma im nie bardzo powala> stąd ta szamotanina.

14-03-2019

KChNie chcą podpisać umowy bo umowa jest dla nich niekorzystna. Tak naprawdę nie ma już dobrego rozwiązania tej sprawy. Najbardziej prawdopodobne jest … Czytaj całość

14-03-2019

Wlity sie fogadalyNajlepszym wyjsciem byloby odwilanie brexitu i zastapienie rzadu w Londynie unijnym komisarzem z Berlina. Nalezy idwolac cala demokracje ....

Rozwiń komentarze (6)