Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Są nowi wiceministrowie rodziny. Resort potwierdza

24
Podziel się:

Paweł Zgórzyński i Katarzyna Nowakowska zostali podsekretarzami stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Powołał ich premier Donald Tusk na wniosek szefowej MRPiPS Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Są nowi wiceministrowie rodziny. Resort potwierdza
Nowi wiceministrowie rodziny, pracy i polityki społecznej. Na zdjęciu: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Paweł Zgórzyński (Materiały prasowe, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

O obu nominacjach poinformował resort rodziny za pośrednictwem serwisu X. Jak czytamy, nowych członków rządu powołał Donald Tusk na wniosek Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: NBP wystawi rząd Tuska do wiatru? "Tych pieniędzy po prostu nie ma"

Kim jest Paweł Zgórzyński?

Paweł Zgórzyński ukończył wydział Rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i podyplomowe studia z rachunkowości na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem rolnikiem.

Jest zarazem radnym i wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wybrany do niego został z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Resort podaje, że Paweł Zgórzyński chce wykorzystać swoje wieloletnie samorządowe doświadczenie do tworzenia nowych rozwiązań w pomocy społecznej i współpracy w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Jego wiedza zawodowa ma przysłużyć się do szybkiego i skutecznego wprowadzenia w ministerstwie KPO.

Kim jest Katarzyna Nowakowska?

Katarzyna Nowakowska z kolei jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku matematyka stosowana na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończyła dwie specjalizacje: matematyka w informatyce i matematyka w zarządzaniu.

Nowa wiceministra jest instruktorką harcerską z kilkunastoletnim stażem, a w strukturach organizacji harcerskiej pełniła m.in. funkcję zastępczyni szefa zarządu ds. finansowych oraz przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Zajmuje się kształceniem instruktorów harcerskich i specjalizuje się w tematyce zarządzania finansami organizacji pozarządowych, przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci i młodzieży, wzmacnianiu umiejętności liderskich. Katarzyna Nowakowska jest też członkinią stowarzyszenia na rzecz integracji i aktywizacji seniorów, prowadzącego między innymi Klub Seniora

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
BiadaNam
5 miesięcy temu
No to teraz mamy prawdziwych fachowców w rządzie koalicji "13 grudnia": Pani od polskiego zajmuje się zdrowiem, lekarz zajmuje się obroną narodową, cyfryzacją zajmuje się stomatolog, nauką zajmuje się perkusista zespołu jazzowego, infrastrukturą zajmuje się historyk, politolog Hennig-Kloska będzie zmieniać klimat i przyrodę, Kołodziejczak o wzroku tęskniącym za rozumem jest wiceministrem rolnictwa, a Marszałkiem Sejmu został konferansjer ze średnim wykształceniem …
Isk
5 miesięcy temu
Rodzina na swoim szacun
zyczliwy
5 miesięcy temu
Dajcie spokój..czekam na prawdziwych fachowców a nie nominatów partyjnych
logiczny bis
5 miesięcy temu
A ta Pani to raczej od rodzin mono ☝️🌈💪🤘🤦
logiczny bis
5 miesięcy temu
Rybka Polacy na to czekali niektórzy ponoć nawet zasnąć nie mogli!☝️😁🌈💪😎🤘🤒
...
Następna strona