Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Sąd otworzył postępowanie sanacyjne w spółce Bać-Pol

19
Podziel się:

Rzeszowski sąd otworzył postępowanie sanacyjne w spółce Bać-Pol, prowadzącej działalność hurtową i zarazem będącej właścicielem m.in. spółki Spar Polska, która z kolei zarządza siecią ponad 250 sklepów franczyzowych Spar - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w Bać-Polu złożony został 21 grudnia
Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w Bać-Polu złożony został 21 grudnia (Fotolia, Gui ong nian)

Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w Bać-Polu złożony został 21 grudnia 2018 r., a sędzia pozytywnie go rozpatrzył jeszcze przed końcem roku, 31 grudnia. Na zarządcę sądowego wyznaczona została spółka Restrukturyzacja i Upadłość Szarek Wydro z Mielca.

Niewiele wcześniej, bo pod koniec listopada, do rzeszowskiego sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Bać-Polu. Wystąpiła o to firma Pekao Faktoring, należąca do Banku Pekao SA. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez sąd i potwierdzonych przez Bać-Pol, wniosek został wycofany.

Zobacz także: PiS wycofuje się z rozszerzenia zakazu handlu. Prezes Lewiatan dziwi się, że prace ustały

- Wniosek o ogłoszenie upadłości był całkowicie bezzasadny, miał charakter wniosku/pozwu windykacyjnego, a nie rzeczywistego wniosku o ogłoszenie upadłości, o jakim mowa w przepisach ustawy – przekonuje biuro prasowe Bać-Polu. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, wniosek "godził w dobre imię spółki Bać-Pol".

Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, 31 grudnia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wpłynął wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w spółce Marspol Grupa, również wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Otwarcie postępowania sanacyjnego w Bać-Polu oznacza, że wszystkie wierzytelności spółki sprzed 31 grudnia zostały czasowo zamrożone, aż do momentu ewentualnego wyjścia z sanacji. Ich egzekucja z mocy prawa będzie zawieszona. Bać-Pol będzie jednak musiał na bieżąco spłacać wszystkie nowe zobowiązania.

Obecne problemy Bać-Polu wynikać mogą z pogarszającej się od wielu miesięcy kondycji hurtowej odnogi grupy. Podczas gdy część detaliczna, czyli sieć sklepów franczyzowych Spar (do Bać-Polu należy też druga sieć, Słoneczko), otwiera kolejne placówki i zwiększa sprzedaż, hurtownie - a przy okazji kolejne oddziały Bać-Polu - są zamykane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
łysy
5 lata temu
Firma przestała realizować wcześniej wypłaty dla kierowców teraz 10.01.2019 dla pracowników niższego szczebla.
Pracownik
5 lata temu
Brawo politycy i prawo. Bronicie nieudaczników którzy nie potrafią prowadzić firmy a pracowników którzy nie dostali wypłaty macie gdzieś!!!!
WW
5 lata temu
Macie nieaktualne informacje - sieć Słoneczko (w zach. Polsce) nie należy już do Bać-Pol-u. To koniec tej firmy i wszyscy doskonale o tym wiedzą. I nic do rzeczy nie ma tu żadna partia czy jakakolwiek decyzja - winę za zaistniały stan ponosi Prezes i ekipa "pseudo" managerów, których sobie zatrudnił. Wszyscy uciekali z Almy (widmo niechybnego upadku), a Bać-Pol wszedł b.szeroko, bo myśleli, że to "interes życia"- efekt wiadomy, Wprowadzanie do wszystkich hurtowni asortymentu, na którym wszyscy zrobili interes, tylko nie Bać-Pol (mięso, wędliny, sprzęt AGD) - straty szły w dziesiątki milionów. No i oczywiście zarobki i przywileje (samochody służbowe - b. często wybierane pod "kolor torebki", karty kredytowe, imprezy na koszt firmy, itd) kadry zarządzającej w Centrali nijak się miały do osiąganych wyników. Żałosne
ARKAJAMA
5 lata temu
To są jaja, jak słyszę od udziałowców PGS, że walczą z zagranicznymi firmami, a tak naprawdę też sami wykańczają POLSKIE firmy. Zamiast promować polskie PRODUKTY na swoich sklepach promują zachodnie marki np. Kruszwica, Unilewr, Wedel, a potem narzekają.
Środkowopolan...
5 lata temu
Co to za " znana sieć", pierwszy raz o niej słyszę .