Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Salmonella na skorupkach jajek w Biedronce. GIS ostrzega

14
Podziel się:

Na skorupkach jaj z produktu "Jaja świeże L Moja Kurka" oferowanego w sieci Biedronka wykryto salmonellę - alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny. Spożycie takich jaj, szczególnie na surowo, jest groźne dla zdrowia.

Salmonella na skorupkach jajek w Biedronce. GIS ostrzega
Salmonella wykryta w jajach z Biedronki - alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny (Flickr, Victor Camilo CC BY 2.0. Flickr)

Badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykazały obecność pałeczek Salmonella Enteritidis. Bakterie wykryto zarówno na powierzchni skorupek, jak i w treści jaj.

GIS przypomina, że bakterie salmonelli mogą się przenosić na inne powierzchnie. A spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może doprowadzić do zakażenia człowieka i w efekcie do zachorowania na salmonellozę.

Bakterie wykryto na produkcie "Jaja świeże L Moja Kurka", z terminem przydatności do "17.09.2021". Numer partii: "17/09/2021 PSK 98", kod na skorupkach jaj: "3PL30211306".

Zobacz także: Uwaga, emocje! Czyli jak uniknąć pułapek, zarządzając pieniędzmi- mBank x WP webinary

"Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - ostrzega GIS.

Producentem jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz, a jajka wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Produkt jest już wycofywany ze sprzedaży. Wewnętrzna kontrola nie wykazała niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych, jak i badaniach laboratoryjnych.

Producenta nadzoruje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Nauczyciel
3 lata temu
Codziennie jemy surowe jajka po. 2 na łebka - znowu głupoty
kogut
3 lata temu
A ktory to juz raz ta swieza kurka Biedronki zatruta?
Twój nick
3 lata temu
Butapren nosi jajka pod oczami i pokazują go przed 23-ą. To jest dopiero problem!
Fredi
3 lata temu
Jaja świeże z salmonellą
kraj absurdu
3 lata temu
jak to w Polsce kraju absurdu i cuchnących lenistwem urzędników co to się po miesiącu obudzili, termin przydatności do 17.09 to był w sklepach w sierpniu i ludzie dawno już dawno je zjedli albo w inny sposób przerobili