Trwa ładowanie...
bEJvbsid
Notowania
Przejdź na

Samorządy stracą 14 mld zł w 10 lat z powodu rządowej reformy PIT. "Chce się zubożyć wspólnoty lokalne"

Sopot, mimo ostatecznie dobrego sezonu w lipcu i sierpniu, ma mniejsze wpływy z opłaty uzdrowiskowej o 40 proc. i np. ok. 30 - 40 proc. mniej płatnych wejść na molo. Takie dane przedstawił w programie "Newsroom" prezydent tego miasta Jacek Karnowski. - Wydatki jednak rosną, dlatego z dużym niepokojem patrzmy na ograniczenie finansów, które szykuje gminom rząd - powiedział. Według jego szacunków z powodu planowanych zmian w PIT do samorządów trafi ok. 14 mld zł mniej w ciągu najbliższych 10 lat. - To jest niezrozumiałe, że w czasie lockdownu, bo on ciągle jest, że jeszcze chce się zubożyć wspólnoty lokalne - oświadczył prezydent Sopotu. Karnowski mówił, że Sopot odsuwa w czasie inwestycje, o 6-7 mln zł obciął wydatki bieżące.

0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
zobacz więcej komentarzy (31)
bEJvbsip
KOMENTARZE
(31)
roan
rok temu
A w milenium będzie ponad bilion!
ms
rok temu
Hm...to nie zabrał rząd..tylko zostawił ludziom w kieszeniach..czas paszukać oszczędności i obciąć masę kretyńskich wydatków panie prezydencie
Leon Z
rok temu
Samorządy marnotrawią 80% wpływów na różne bzdury lub na prywatę "krewnych i znajomych". Im niej kasy im zostaniem, tym lepiej.
bEJvbsiH
Polak
rok temu
PiS to PZPR bis. Każdy nawet średnio myślący wyborca PiS o tym wie.
lekarz
rok temu
Ciekawe czy myślący inaczej zwolennicy dobrej zmiany zrozumieją to, jak trzeba będzie zamykać szpitale i zwalniać lekarzy bo nie będzie środków ponieważ dobra zmiana potrzebuje środków dla rodziny na swoim.
...
Następna strona