Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Samorządy z nadwyżką. Tną inwestycje

2
Podziel się:

14 mld zł nadwyżki mają samorządy w swoich budżetach po trzech kwartałach. Jednak ich wydatki inwestycyjne w III kw były niższe o 8,9 proc.

Mniejsze wydatki inwestycyjne  samorządów poprawiają bilans finansów publicznych państwa.
Mniejsze wydatki inwestycyjne samorządów poprawiają bilans finansów publicznych państwa. (Shutterstock.com, shutterstock.com)
bEDSVSoR

Mniejsze wydatki inwestycyjne samorządów poprawiają bilans finansów publicznych państwa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Z danych za III kwartał wynika, że samorządy wydały o 8,9 proc. mniej niż przed rokiem, a w swoich budżetach, po trzech kwartałach, mają 14 mld zł nadwyżki - wskazuje dziennik.

Dzięki temu rząd może się pochwalić deficytem budżetowym w granicach 1 proc. PKB. Po 10 miesiącach roku dziura budżetowa wyniosła 3,2 mld zł.

bEDSVSoT

Plan na cały rok zakładał 28,5 mld zł. Wraz nadwyżką samorządów, deficyt na ten rok może skurczyć się do 22 mld zł - pisze "DGP".

Zobacz także: Obejrzyj: Expose Morawieckiego. Borys: "premier zapewnił wzmocnienie przedsiębiorców"
bEDSVSoZ

Co prawda tegoroczny deficyt będzie większy od ubiegłorocznego, który wyniósł 0,4 proc. PKB, to i tak spełnimy unijne wymogi utrzymania go ryzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDSVSpu
KOMENTARZE
(2)
Yhy
2 lata temu
Pokażcie udaną inwestycję samorządową, która przynosi zyski i jest zarządzana przez niezależnych speców;)?
Polak
2 lata temu
Wydatki zmniejszone o niecałe 10 procent i taka nadwyżka! Skończyło się eldorado dla urzędniczych utracjuszy. To 10 procent było wyrzucanie w błoto bezsensownych inwestycji jak na przykład ścieżka rowerowa w Łodzi na ul. Pabianickiej. Czy ktoś rozliczył Zdanowską i jej ekipę za stratę kilkuset milionów? Eh, szkoda gadać... Dobrze że PiS rządzi i to efektywnie, z korzyścią dla zwykłych ludzi a nie tylko kolesi z elity. A może niski deficyt to też cud? Nie! To praca naszego rządu, który wypełnia sumiennie swój obowiązek!