Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Sankcje trzeba zaostrzyć. Ekspert ostrzega: do budowy rosyjskich rakiet można używać części ze sprzętu AGD

- Nowe sankcje UE mają charakter symboliczny. Te najważniejsze, gospodarcze zostały już przez Brukselę nałożone - ocenił w programie "Newsroom" WP prof. Artur Far-Nowak z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. - To, że jakiś propagandysta nie będzie mógł zrobić wykwintnych zakupów w UE czy w USA, to jest już zupełnie inna kwestia. Najważniejsze po stronie UE jest przyjęcie nowych środków natury materialnej, a nie prawnej, w celu wymuszenia sankcji. Chodzi mi o narzędzia kontrolne, by nie dochodziło do zakupów produktów o charakterze militarnym pod płaszczykiem zakupów cywilnych. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że do produkcji rakiet mogą być wykorzystane układy scalone, które są używane w sprzęcie gospodarstwa domowego. To trzeba uściślić. Nie wolno też pozwolić państwom na wykrzykiwanie, jak bardzo wspierają one Ukrainę w wojnie z Rosją, gdy nadal kupują różne towary z Rosji. Polska stała się tu niechlubnym liderem UE pod względem zakupów ropy naftowej z Rosji...

rozwiń
KOMENTARZE
(16)
Te typy tak m...
rok temu
Taki gest dłoni robił Stalin jak teraz Putin
ot-to
rok temu
Rząd Mołdawii powinien poprosić do ochrony wojska NATO tak jak za komuny robili to Węgrzy czy Czechosłowacja , prosili o interwencję wojska ZSRR.
emeryt elektr...
rok temu
Ekspert od siedmiu boleści. To, że taki sam procesor steruje kuchenką mikrofalową i rakietą o niczym nie świadczy. Istotne jest oprogramowanie procesora. Zapewniam Pana eksperta, że oprogramowanie jest bardzo różne.
zby
rok temu
druga armia świata -części z lodówek... ale bida wyszła na jaw---zajechać ich własnie teraz i na zawsze..
Piotr
rok temu
Artykuł w stylu propagandy stalinowskiej z lat 50.Na szczęśćie wielu czytelników wp to inteligentni ludzie. Zródła obecnej sytuacji są znacznie bardziej skomplikowane niż inteligencja autora artykułu.. Każda wojna wymaga udziału 2 chętnych stron, a ukraincy nie sa tu wyjatkiem.