Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Braun ma ponad 155 tys. zł długu. Sejm wziął się za ściąganie

107
Podziel się:

155 tys. 923 zł 96 gr – taki dług z powodu niezapłaconych kar uzbierał się w tej kadencji posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" kary to przede wszystkim efekt ignorowania przez polityka obowiązku noszenia maseczki. Z tego powody był on wielokrotnie wykluczany z obrad.

Braun ma ponad 155 tys. zł długu. Sejm wziął się za ściąganie
Z powodu braku maseczki Grzegrz Braun był wielokrotnie wykluczany z obrad Sejmu (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Braun to wielki przeciwnik szczepionek, odmawia noszenia maseczki w Sejmie i za to jest regularnie karany. Jak czytamy w dzienniku, jedna z najgłośniejszych spraw dotyczyła jednak haniebnych słów posła wypowiedzianych z mównicy sejmowych do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia: "będziesz pan siedział". Braun stracił na pół roku dietę i połowę uposażenia, w sumie aż 62,5 tys. zł.

Okrojona pensja posła

Braun nie odbierał uchwał prezydium i nie płacił kar. Udało się wyegzekwować niemal połowę z siedmiu kar. Jak dowiedzieli się dziennikarze "Rzeczpospolitej" teraz jednak Kancelaria Sejmu ściąga z polityka cały dług.

Zobacz także: Braun wyrzucony z posiedzenia Sejmu. Odmówił noszenia maseczki

"Poseł Grzegorz Braun ma co miesiąc potrącaną połowę uposażenia poselskiego i całą dietę parlamentarną" – wyjaśnia Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi na pytania dziennika.

To oznacza, że poseł zamiast dostawać co miesiąc 16,8 tys. zł brutto, otrzymuje 6,4 tys. zł. Z pensji Brauna udało się już ściągnąć 26,9 tys zł.

Zmienili regulamin, by ściągnąć dług

Okazuje się, że w październiku Sejm z powodu kontrowersyjnego posła zmienił regulamin, który precyzuje zasady doręczania uchwał w sprawie kar. Posłowie otrzymują dokumenty za pomocą tabletów.

"Rzeczpospolita" próbowała uzyskać komentarz posła w tej sprawie. Jego asystent przyznał, że korespondencja z Sejmu nie była odbierana z powodu zmian w biurze posła. Przypomniał, że zdaniem Brauna wewnętrze sejmowe regulacje dotyczące noszenia maseczek, są nielegalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(107)
Boli prawda
7 miesięcy temu
To posla co walczy o Polski Narod Karami w kneSejmie A zydopolakow sie nagradza dotacje I rozdawanie pieniedzy na Syjonistow organizacje pan Duda Makabi itp Tak to jest jak wyborca wybiera od 30 lat V kolumne korzenych do kneSejmu To cyrk sie kreci
Matko
7 miesięcy temu
To jest nierząd . Niebać PIS !!!
realista
7 miesięcy temu
Pan Braun przepowiedział Niedzielskiemu "Będziesz wisiał !" a nie będziesz siedział . Różnica dość istotna .....
Detsom
7 miesięcy temu
Murem za panem posłem! Jeden z naprawdę niewielu, który robi coś dobrego dla Polski
Polak
7 miesięcy temu
Kiedyś myślałem, że to mądry gość. Może dlatego, że ładnie mówi po polsku, ale im dłużej jest w polityce tym wydaje się być głupszym. Szkoda
...
Następna strona