Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Segregacja odpadów będzie obowiązkowa. Są nowe przepisy

60
Podziel się:

Dwa razy wyższe opłaty za wywóz śmieci dla tych, którzy ich nie segregują. To jedno z głównych założeń ustawy, którą we wtorek przyjął rząd. Ma to pomóc w realizacji unijnych wymogów.

Wywóz śmieci ma być droższy
Wywóz śmieci ma być droższy (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bETBhgER

Jak pisze środowa "Rzeczpospolita", nowe przepisy - choć przyjęte przez rząd - to wciąż są nie do odnalezienia w Rządowym Centrum Legislacji. A konkretniej w jego internetowej wersji.

Wiadomo jednak, że chodzi przede wszystkim o przykręcenie śruby tym, którzy nie segragują śmieci. Oni zapłacą podwójną stawkę.

Nadal trzeba będzie złożyć oświadczenie, ale nie będzie już w nim możliwości wyboru. Wszyscy będą musieli zadeklarować, że będą segregować śmieci. Nie ma jednak informacji, jak gminy będą to weryfikować.

bETBhgET
Zobacz także: Obejrzyj: Wywóz śmieci może jeszcze zdrożeć. Nawet powyżej 40 zł za osobę

Projekt ustawy zmienia również zasady odbierania odpadów z biurowców i innych nieruchomości mieszkaniowych. Gminy będą mogły przeprowadzać przetargi bez uwzględniania specyfikacji nieruchomości - pisze "Rzeczpospolita".

bETBhgEZ

W nowych przepisach znajdziemy również ryczałtowe stawki dla domków letniskowych. Te mają wynieść 14,10 zł miesięcznie. Samorządy twierdzą, że to za mało.

- Ta kwota nie pokryje faktycznych kosztów wywozu śmieci. W efekcie stali mieszkańcy będą musieli dokładać do letników - mówi "Rz" Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETBhgFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Gość
2 lata temu
A może by tak zainwestować w miejsca gdzie mozna Było by wyrzucać butelki szklane?(śmietniki miejskie z głębokim dnem w ziemi ) Albo plastikowe oddawać do sklepów jak na zachodzie ale nie po co? Lepiej mieć 5 śmietników na posesji
kkz
3 lata temu
PISowi brakuje kasy na różne 500+. Nawet na śmieciach chcą zarobić kasę.
Humorrysta
3 lata temu
Prawacy się cieszą. W końcu będzie jakaś obowiązkowa segregacja!
bETBhgFv
zcx
3 lata temu
Opłata jest zwykłym złodziejstwem w czasach gdzie nie ma skupów surowców wtórnych. dostają surowiec wtórny i jeszcze trzeba za to płacić.
ss
3 lata temu
Powinna być czytelna informacja na opakowaniu do jakiego segmentu zaliczyć opakowanie. Najgorzej jest ze styropianem.
...
Następna strona