Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
20.10.2020 12:44

Sejm. Dodatki dla lekarzy - jak będą wyglądały w praktyce?

Dodatek dla lekarzy walczących z koronawirusem? Sejm prawdopodobnie już w tym tygodniu zajmie się kwestią finansowego wsparcia dla medyków w dobie pandemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Szydłowski PAP)
maseczki (Fot: Jacek Szydłowski, PAP)

Sejm. Dodatki dla lekarzy już w tym tygodniu?

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że jeszcze dziś w Sejmie ma się pojawić projekt ustawy, która ma pomóc w walce z koronawirusem. Wśród jej zapisów są m.in. dodatki dla lekarzy walczących z pandemią. Sam projekt uwzględnia także kary.

Koronawirus. Specustawa o ochronie zdrowia. Piotr Mueller o pracy lekarzy

Dodatek dla lekarzy to nie jedyne rozwiązanie, nad którym pochylą się parlamentarzyści. Jak bowiem zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, w nowej ustawie znajdą się zapisy, które mają wspierać medyków walczących "na pierwszej linii frontu z koronawirusem".

Dodatek dla lekarzy wyniesie 175 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego zaangażowanego w walkę z COVID-19. Kolejne z rozwiązań zakładają m.in. odpowiedzialność karną za popełnienie przez medyka nieumyślnego błędu podczas leczenia pacjenta z koronawirusem.

Sejm. Dodatki dla lekarzy a sytuacja epidemiczna

Nowa ustawa i zapisy o dodatkach dla lekarzy uwzględniają także wypłacenie pełnego wynagrodzenia dla medyków w przypadku, gdy ci zostaną zakażeni lub wylądują na kwarantannie. Niedzielski zapowiedział także usprawnienie w obsłudze pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych. Zmarło kolejnych 107 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

stolica wlkpMoże jeszcze tym leniom od tele-leczenia 300% podwyżki to nigdy nie zakończą tej "pandemii". Części lekarzom ta sytuacja zaczyna bardzo … Czytaj całość

20-10-2020

darfa gdzie ratownicy , pielęgniarki, itd, oni mogą jeść szczaw. Taka to polityka rządów

20-10-2020

VaderA co z pielęgniarkami i innym personelem? To może niech tylko lekarze zostaną w szpitalach?

Rozwiń komentarze (5)