Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Sekielski doczekał się naśladowcy. Powstanie film o antyszczepionkowcach

270
Podziel się:

Koniec z kłamstwami o szczepieniach. Takiego efektu oczekuje doktor Dawid Ciemięga, który zbiera pieniądze na produkcję dokumentu o ruchu Stop NOP. - Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi – wyjaśnia lekarz.

Damian Ciemięga potrzebuje 30 tys. zł na film o antyszczepionkowcach
Damian Ciemięga potrzebuje 30 tys. zł na film o antyszczepionkowcach (zrzutka.pl, Damian Ciemięga)

Tomasz Sekielski przetarł szlak osobom, które chcą tworzyć ważne treści własnymi siłami i środkami. Film "Tylko nie mów nikomu", sfinansowany ze zbiórki crowdfundingowej, odtworzono ponad 22 mln razy. Sekielski przymierza się do nowego filmu. I ma pierwszego naśladowcę.

Dawid Ciemięga jest pediatrą z Tychów. Od 17 lat zajmuje się fotografią. Sam nagrywa i montuje filmy. Wzorem Tomasza Sekielskiego chce nakręcić film demaskujący ruch antyszczepionkowy.

"Jak wiele osób wie, zajmuje się walką z kłamstwami i oszustwami rozpowszechnianymi przez antyszczepionkowców oraz hejtem w sieci kierowanym w stronę lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Moja działalność obejmuje również powszechny problem naciągania ludzi na pseudomedyczne metody rzekomego diagnozowania i leczenia, w tym biorezonans, badanie żywej kropli krwi itd." – czytamy we wpisie na platformie zrzutka.pl

Zobacz także: Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

W poniedziałkowe południe, po ponad dobie od publikacji ogłoszenia, została zebrana niemal cała kwota, czyli 25 tys. zł z planowanych 30 tys. zł. To zaledwie 5 proc. tego, czego potrzebowali bracia Sekielscy do zrealizowania swojego pomysłu. Nie za mało?

- Jestem oszczędny, nie chce robić tego z rozmachem i szastaniem pieniędzmi, ponadto angażuje w to również środki własne prywatne. 20 tys. zł wystarczy, aby pokryć minimum tego, co jest niezbędne sprzętowo – wyjaśnia money.pl Ciemięga. I dodaje: - Wszystko, co będę kupować, będę kupować z możliwie największymi rabatami, szukając najlepszych cen, aby jak najlepiej wykorzystać zebrane pieniądze.

Ciemięga zaznacza, że film nie będzie polowaniem na czarownice. Chodzi o to, aby zebrać wszystkie fakty na temat szczepień i przedstawić je w jednym dziele. Lekarza zamierza zaprosić do nagrania ekspertów, byłych członków stowarzyszenia Stop NOP, a także swojego największego adwersarza – Justynę Sochę.

- Film pokaże, jak wygląda przekaz informacji przez Stop NOP i Justynę Sochę. Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi. Również pani Socha. Dzięki temu nie będzie mowy o tym, że cokolwiek zostało wyrwane z kontekstu.

Autor powstającego filmu zapewnia, że tworzy go po godzinach, kosztem wolnego czasu i nikt go nie sponsoruje. Na zysk nie liczy, bo – jak twierdzi – utrzymuje się z pracy lekarza. Ciemięga nie wyklucza, że poprosi o patronat kilka instytucji, aby wzmocnić powagę swojej inicjatywie. Film nie ma jeszcze tytułu. Ma powstać w ciągu kilku miesięcy. Będzie do obejrzenia na YouTube.

- Nie będę ukrywał, że zainspirował mnie Sekielski. Swoim filmem poruszył temat, o którym każdy wiedział, ale zrobił to tak, że przyciągnął uwagę odbiorców. U mnie jest podobnie. Jeszcze kilka lat temu przychodzili do mnie rodzice i pytali o publikacje Stop NOP, które pojawiały się na stronach dotyczących zjawisk UFO. Chcę pokazać, jak to wygląda od środka.

Najpierw Sekielski, a teraz Ciemięga, czyli ludzie niezwiązani na stałe z żadną firmą medialną, którzy chcą opowiadać o trudnych tematach. Czy w tę stronę będą rozwijały się media? Medioznawca prof. Wiesław Godzic nie ma co do tego wątpliwości.

- To się będzie rozwijało. Wpłacając niedużą kwotę stajemy się współautorami filmu. Jako obserwatorzy różnych sfer życia możemy informować o sprawach, którymi warto się zająć. Już niedługo takie instytucje jak NIK nie będą potrzebne. Obywatele będą sami opowiadali o nieprawidłowościach, a internet stanie się dystrybutorem ich treści. Jedyne czego się obawiam to fake newsy, które mogą być przedstawiane w atrakcyjny i przekonujący sposób – komentuje ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(270)
Marek
8 miesięcy temu
Kolejny lewicowy oszust, dwa lata od zbiórki a filmu jak nie było tak nie ma. Zadałem pytanie na fb kiedy będziemy film lub proszę o zwrot pieniędzy to zostałem zablokowany.
Polak18
10 miesięcy temu
Gdyby ten film był sponsorowany, to po pierwsze twórcy tego filmu nie organizowaliby zbiórki w internecie. Po drugie ten film powstałby już dawno, bo po trzecie minister zdrowia i koncerny farmaceutyczne dałyby dużo kasy na ten film. Więc ten film nie jest sponsorowany bo gdyby ktoś sponsorował produkcję tego dokumentu, to ten dokument powstałby już dawno a jego twórcy nie musieliby żebrać o pieniądze na produkcję na portalach od zbiórek. A sam minister zdrowia by kazał ludziom oglądać ten film i obejrzenie tego filmu nazwałby obowiązkiem patriotycznym.
Cywilizacja
10 miesięcy temu
Poznaniak 1 godz. temu zgłoś Antyszczepiokowcy to słabi ludzie bojaźliwi i samolubni nie myślący o dzieciach Odpowiedz 12 58 Cywilizacja przed chwilą Poznaniak, masz rację. Antyszczepionkowcy dali się tym teoriom spiskowym, których autorami są środowiska skrajnie prawicowo religijne w celu siana paniki moralnej oraz cofnięcia świata w rozwoju do czasów feudalnych w każdym aspekcie. Oni chcą żeby wszystko było jak w średniowieczu i medycyna na Ziębę. Polecam odcinki o dawnych sposobach leczenia programu historia bez cenzury. Skrajna prawica szczuje i szerzy panikę w celu cofnięcia świata w rozwoju, przez co obyczaje, medycyna, nauka i wszelkie cywilizacyjne osiągnięcia ludzkości będą zniszczone a kraje według ich rządów będą skansenami ciemnoty i zacofania, a obywatele tych państw tanią siłą roboczą. Szczepionki jak każdy lek ma skutki uboczne i przeciwwskazania. Ale lepiej się zaszczepić na gruźlicę, ale dzięki temu jej uniknąć, niż nie zaszczepić się i na nią chorować i zarażać innych. Po wraca wiele chorób np ospa, czy szkarkatyna lub gruźlica bo ludzie się nie szczepią a dzięki szczepieniu można zapobiec tym chorobom. Do każdego kto jest przeciwnikiem szczepień bo skutki uboczne itd, mam jedno pytanie : Czy leków przeciwbólowych też nie weźmiesz bo skutki uboczne przeciwwskazania i bajeczki, że w tych tabletkach są mikroczipy itd? A ten człowiek chce otworzyć oczy innym ludziom.
Lekarz, który
3 lata temu
hejtuje dzieci po ciężkich NOPach i hejtuje ich rodziców, nazywając ich antyszczepionkowcami, ośmieszając ich, wyśmiewając się z nich, oskarżając ich o kłamstwo.
Dawid
3 lata temu
Ciemięga to lekarz hejtujący dzieci po ciężkich NOPach, hejtujący ich rodziców, którzy zostali pozostawieni samym sobie z dziećmi poszkodowanymi na skutek "bezpiecznych" szczepień.
...
Następna strona