Notowania

film
10.06.2019 13:05

Sekielski doczekał się naśladowcy. Powstanie film o antyszczepionkowcach

Koniec z kłamstwami o szczepieniach. Takiego efektu oczekuje doktor Dawid Ciemięga, który zbiera pieniądze na produkcję dokumentu o ruchu Stop NOP. - Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi – wyjaśnia lekarz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zrzutka.pl)
Damian Ciemięga potrzebuje 30 tys. zł na film o antyszczepionkowcach (Fot: Damian Ciemięga)

Tomasz Sekielski przetarł szlak osobom, które chcą tworzyć ważne treści własnymi siłami i środkami. Film "Tylko nie mów nikomu", sfinansowany ze zbiórki crowdfundingowej, odtworzono ponad 22 mln razy. Sekielski przymierza się do nowego filmu. I ma pierwszego naśladowcę.

Dawid Ciemięga jest pediatrą z Tychów. Od 17 lat zajmuje się fotografią. Sam nagrywa i montuje filmy. Wzorem Tomasza Sekielskiego chce nakręcić film demaskujący ruch antyszczepionkowy.

"Jak wiele osób wie, zajmuje się walką z kłamstwami i oszustwami rozpowszechnianymi przez antyszczepionkowców oraz hejtem w sieci kierowanym w stronę lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Moja działalność obejmuje również powszechny problem naciągania ludzi na pseudomedyczne metody rzekomego diagnozowania i leczenia, w tym biorezonans, badanie żywej kropli krwi itd." – czytamy we wpisie na platformie zrzutka.pl

Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

W poniedziałkowe południe, po ponad dobie od publikacji ogłoszenia, została zebrana niemal cała kwota, czyli 25 tys. zł z planowanych 30 tys. zł. To zaledwie 5 proc. tego, czego potrzebowali bracia Sekielscy do zrealizowania swojego pomysłu. Nie za mało?

- Jestem oszczędny, nie chce robić tego z rozmachem i szastaniem pieniędzmi, ponadto angażuje w to również środki własne prywatne. 20 tys. zł wystarczy, aby pokryć minimum tego, co jest niezbędne sprzętowo – wyjaśnia money.pl Ciemięga. I dodaje: - Wszystko, co będę kupować, będę kupować z możliwie największymi rabatami, szukając najlepszych cen, aby jak najlepiej wykorzystać zebrane pieniądze.

Ciemięga zaznacza, że film nie będzie polowaniem na czarownice. Chodzi o to, aby zebrać wszystkie fakty na temat szczepień i przedstawić je w jednym dziele. Lekarza zamierza zaprosić do nagrania ekspertów, byłych członków stowarzyszenia Stop NOP, a także swojego największego adwersarza – Justynę Sochę.

- Film pokaże, jak wygląda przekaz informacji przez Stop NOP i Justynę Sochę. Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi. Również pani Socha. Dzięki temu nie będzie mowy o tym, że cokolwiek zostało wyrwane z kontekstu.

Autor powstającego filmu zapewnia, że tworzy go po godzinach, kosztem wolnego czasu i nikt go nie sponsoruje. Na zysk nie liczy, bo – jak twierdzi – utrzymuje się z pracy lekarza. Ciemięga nie wyklucza, że poprosi o patronat kilka instytucji, aby wzmocnić powagę swojej inicjatywie. Film nie ma jeszcze tytułu. Ma powstać w ciągu kilku miesięcy. Będzie do obejrzenia na YouTube.

- Nie będę ukrywał, że zainspirował mnie Sekielski. Swoim filmem poruszył temat, o którym każdy wiedział, ale zrobił to tak, że przyciągnął uwagę odbiorców. U mnie jest podobnie. Jeszcze kilka lat temu przychodzili do mnie rodzice i pytali o publikacje Stop NOP, które pojawiały się na stronach dotyczących zjawisk UFO. Chcę pokazać, jak to wygląda od środka.

Najpierw Sekielski, a teraz Ciemięga, czyli ludzie niezwiązani na stałe z żadną firmą medialną, którzy chcą opowiadać o trudnych tematach. Czy w tę stronę będą rozwijały się media? Medioznawca prof. Wiesław Godzic nie ma co do tego wątpliwości.

- To się będzie rozwijało. Wpłacając niedużą kwotę stajemy się współautorami filmu. Jako obserwatorzy różnych sfer życia możemy informować o sprawach, którymi warto się zająć. Już niedługo takie instytucje jak NIK nie będą potrzebne. Obywatele będą sami opowiadali o nieprawidłowościach, a internet stanie się dystrybutorem ich treści. Jedyne czego się obawiam to fake newsy, które mogą być przedstawiane w atrakcyjny i przekonujący sposób – komentuje ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

jakotakiszacunekAleż wstrzykuj, pij, jedz sobie, co chcesz. Nie zmuszając innych do tego samego. Szanujmy się po prostu...

10-06-2019

odPODlaczego nie zaprosi do filmu osób , które badają, bądź badały oddziaływanie szczepionek, jak np. profesor Majewsą, Gdyby rzeczywiście chciałby być … Czytaj całość

10-06-2019

EdekNajwiększe kłamstwo to obietnica nieba za pieniądze, a na tym bazuje polski kler. Kto z Was nie płacił za msze w intencji..?

Rozwiń komentarze (268)