Trwa ładowanie...
bDJGxuvF

Notowania

Antyszczepionkowcy – Wszystkie wiadomości

86
29.12.2020 21:25

KORONAWIRUS
 / 
Hiszpania planuje rejestr antyszczepionkowców

Hiszpańskie władze zapowiedziały, że będą rejestrować przeciwników szczepień - informuje "Deutsche Welle".

57
04.06.2020 17:16

COVID-19
 / 
Szczepionka na Covid-19 najwcześniej za rok. Ale już mnożą się mity, niedopowiedzenia i fake newsy

Przez ostatnich pięć lat liczba rodziców, którzy nie zaszczepili swoich dzieci, wzrosła trzykrotnie. Najnowsze dane na koniec 2019 ujawniają prawie 50 tys. odmów obowiązkowych szczepień. Czy pandemia koronawirusa otworzyła ludziom oczy i zatrzyma niepokojący trend? - Dużo może się zmienić, choć już rośnie znów liczba nieprawdziwych informacji na temat opracowywanej szczepionki - zaznacza dr hab. Ewa Augustynowicz z PZH.

62
09.12.2019 8:50

MEDYCYNA
 / 
Antyszczepionkowcy triumfują. Już sześcioro na tysiąc Polaków nie jest zaszczepionych

Do końca trzeciego kwartału 2019 roku liczba osób odmawiających szczepień wyniosła ok. 45,5 tys. Według szacunków do końca roku przekroczy ona 46 tys. Polaków, co oznacza, że niezaszczepionych będzie sześć osób na tysiąc mieszkańców. To sprzyjające warunki na powrót odry.

12
08.11.2019 11:18

SZCZEPIENIA
 / 
Antyszczepionkowcy piszą do Trybunału. GIS uspokaja: szczepienia zostają

- Stanowisko rządu na szczęście jest takie, że nie możemy odejść od obowiązkowych szczepień - tak skargę antyszczepionkowców do Trybunału Konstytucyjnego komentuje Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego. Przypomnijmy, że środowiska antyszczepionkowe złożyły skargę do Trybunału Konstytucyjnego, w której próbują dowieść, że obowiązek szczepień jest niezgodny z konstytucją. Kucharska, która była gościem programu "Money. To Się Liczy", podkreśla, że ewentualne zniesienie obowiązku szczepień mogłoby doprowadzić do epidemii.

268
10.06.2019 12:25

FILM
 / 
Sekielski doczekał się naśladowcy. Powstanie film o antyszczepionkowcach

Koniec z kłamstwami o szczepieniach. Takiego efektu oczekuje doktor Dawid Ciemięga, który zbiera pieniądze na produkcję dokumentu o ruchu Stop NOP. - Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi – wyjaśnia lekarz.

bDJGxuvH