Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Antyszczepionkowcy atakują baristów. "Zorganizowane grupy"

99
Podziel się:

Hejt, utrudnianie pracy, a w jednym przypadku - awantura w galerii handlowej zakończona interwencją policji. Z takimi przypadkami działań antyszczepionkowców muszą radzić sobie pracownicy kawiarni Green Caffe Nero. Jak opowiedział nam Adam Ringer, prezes sieci, jest to reakcja takich grup na weryfikowanie paszportów covidowych.

Antyszczepionkowcy atakują baristów. "Zorganizowane grupy"
Green Caffe Nero. Prezes sieci kawiarni ujawnił, że pracownicy byli atakowani przez antyszczepionkowców (Green Caffe Nero)

Adam Ringer, założyciel i prezes Green Caffe Nero, opowiedział o atakach antyszczepionkowców na pracowników kawiarni w programie "Money. To się liczy". Zapytany o sytuację pandemiczną, Ringer przyznał, że bardzo obawia się potencjalnych lockdownów i fal pandemii. - Liczba klientów nie powróciła w żadnym momencie do dawnego stanu. Mamy 20 proc. transakcji mniej niż przed pandemią - ujawnił prezes Nero.

Antyszczepionkowcy atakowali baristów w kawiarni Green Caffe Nero

Jak dodał, są badania wskazujące, że "tylko 50 proc. ludzi czuje się w Polsce bezpiecznie w zamkniętych lokalach, w tym w gastronomii". Dopytywany, czy w takiej sytuacji lepszy byłby lockdown czy wprowadzenie paszportów covidowych, bez wahania Adam Ringer odparł, że "to drugie rozwiązanie". - My stosujemy się do przepisów, które są, a są bardzo dziwne, bo jeśli 30 proc. miejsc jest zajętych, to wtedy trzeba żądać okazania paszportu covidowego - wyjaśniał Ringer. Jak podkreślił, jego sieć kawiarni wprowadziła te zasady od pierwszego dnia ich wejścia w życie.

Założyciel Nero zaznaczył jednak, że reakcje klientów na żądanie okazania paszportu covidowego są "bardzo różne". - Od zorganizowanych form zakłócania pracy, napadania na naszych baristów, bo chodzą takie grupy, do wielkiego hejtu w mediach społecznościowych - opowiadał Ringer.

Zapytany, co oznacza w tym przypadku "napadanie baristów", prezes kawiarni opowiedział historię z Krakowa:

- Na przykład przychodzi grupa, co miało miejsce 2 tygodnie temu w Galerii Krakowskiej, otacza baristów, krzyczy na nich, krzyczy na klientów. To było nawet w telewizji. Interweniowała policja, wyprowadziła ich (grupę zakłócającą pracę baristów - przyp. red.). Całe zajście trwało 30-40 minut - wyjaśnił Ringer.

Biznesmen dodał, że takich reakcji jest więcej, ale przede wszystkim na pracowników, firmę i na samego Ringera wylewa się "hejt", oskarżenia o "stosowanie segregacji". - Ale tym się nie przejmuję. A z drugiej strony, reakcje są też bardzo pozytywne - wskazał.

Zobacz także: Antyszczepionkowcy atakują baristów. "Zorganizowane grupy"

Adam Ringer podkreślił też, że problemy z atakami antyszczepionkowców wynikają z "nieśmiałości rządu". Według biznesmena, rząd Polski powinien zrobić "to, co zrobiono w prawie wszystkich krajach: Czechach, Grecji, Francji". - Tam bez okazania paszportu nie można nigdzie wejść. Natomiast w Polsce wprowadzono jakąś hybrydę, od 30 proc. zajętych miejsc. Trzeba biegać i liczyć, bariści to robią, ale ludzie bez przerwy wchodzą i wychodzą - tłumaczył właściciel Nero. Jak zaznaczył na koniec, wolałby "bardziej zdecydowaną" opcję, jeśli chodzi o regulacje dotyczące paszportów covidowych. Na ten jednak moment rząd nie ma planów innego, niż obecne, uregulowania tej kwestii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(99)
tylkolockdown
2 lata temu
Tylko lockdown bez względu na posiadany kod QR. Zamknąć całkowicie kawiarnie takie jak Nero, przecież siedząc tam można złapać covid a to że przyjmuje regularnie preparaty nie chroni mnie przed złapaniem tego cholerstwa od podważających naukę. Kawę w dobie pandemii można w domu pić!
janek
2 lata temu
W mojej knajpie nie obsługuję zaszczepionych
Wielkopolanin
2 lata temu
Nie będziemy w Polsce tolerować nazistowskich praktyk segregacji ludności !
Polak
2 lata temu
Nie pasuje ,że nie chcą ich przyjąć bo się niezaszczepili ? Niech nie wchodzą ich wybór jak to że ja nie muszę siedzieć i obawiać się że mnie zarażą!
John Łyk
2 lata temu
Ale jak lecieć samolotem do Hegiptu to grzecznie papiery z testami i szczepieniiami w łapach i maski na też nie przeszkadzają. Denny naród.
...
Następna strona