Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Hiszpania planuje rejestr antyszczepionkowców

86
Podziel się:

Hiszpańskie władze zapowiedziały, że będą rejestrować przeciwników szczepień - informuje "Deutsche Welle".

Hiszpania. Będzie rejestr antyszczepionkowców (zdj. ilustracyjne).
Hiszpania. Będzie rejestr antyszczepionkowców (zdj. ilustracyjne). (PAP)
bECMJLDp

Hiszpania chce rejestrować wszystkich obywateli, którzy nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi. Minister zdrowia Salvador Illa ogłosił to na kanale telewizyjnym La Sexta. Każdemu obywatelowi zostanie wyznaczony termin zgodnie z harmonogramem szczepień. Szczepienie jest dobrowolne, ale każdy, kto nie przyjmie zaproszenia, zostanie zarejestrowany. Rejestr ten nie będzie publicznie dostępny. Dane byłyby jednak udostępniane "partnerom europejskim".

Podobnie jak w innych krajach UE kampania szczepień przeciwko SARS-CoV-2 rozpoczęła się w Hiszpanii 27 grudnia. W ciągu następnych dwunastu tygodni rząd spodziewa się dostawy około 4,6 mln dawek szczepionek, przy pomocy których będzie można uodpornić prawie 2,3 mln z 47 mln obywateli.

Spada liczba antyszczepionkowców

Według sondażu przeprowadzonego przez państwowy Ośrodek Badań Socjologicznych odsetek Hiszpanów, które odmawiają zaszczepienia się ostatnio znacznie spadł: 28 procent ankietowanych odmówiłoby szczepienia przeciwko Covid-19 - wynika z grudniowego sondażu. W listopadzie odsetek ten wynosił jeszcze 47 proc. W tym samym czasie gotowość Hiszpanów do szczepień wzrosła z prawie 37 do ponad 40 procent.

bECMJLDr

Hiszpania jest jednym z krajów europejskich najbardziej dotkniętych pandemią. W poniedziałek (28.12.2020) liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa przekroczyła 50 tys. - poinformowało ministerstwo zdrowia w Madrycie. Od początku pandemii w całym kraju wykryto prawie 1,9 mln infekcji.

Zobacz też: Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Rzecznik Policji o planowanych działaniach
bECMJLDx
bECMJLDS
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(86)
Kruger
9 miesięcy temu
"Szczepienie jest dobrowolne, ale" - no i to ale zawsze powoduje, że wszystko co jest przed nim jest nieprawdą. Niestety widzimy już, że szczepionki za które nawet producent nie bierze odpowiedzialności nie są dobrowolne. A to dopiero początek szczepionkowego terroru. W Polsce na razie szantażuję się medyków i wojskowych. Na inne grupy jednak też przyjdzie czas.
Jak to
9 miesięcy temu
Kiedyś wyzywali racjonalnoszczepionkowców a teraz przyznają im rację?
asanas
9 miesięcy temu
Szpitale covidowe stoją puste a w mediach totalne rozwolnienie. Przerażają jedynie liczby osób które odeszły z tego Świata nie otrzymawszy pomocy na czas. Otwórzcie w końcu oczy! uk woman arrested for filming inside empty hospital
bECMJLDT
Lokis
9 miesięcy temu
ja nie jestem antyszczepionkowcem, po prostu nie wyrażam zgody na wzięcie udziału w eksperymencie medycznym z użyciem produktu, za którego producent owego nie ponosi odpowiedzialności i tyle; gdy będę jechać w rejony gdzie panują choroby egzotyczne typu malaria to jak najbardziej się zaszczepię... teraz możesz mieć hiv, wzwC, świńską grypę, ptasią grypę i możesz sobie podróżować byle nie było cov19
Joana1355
9 miesięcy temu
To połączenie scifi i horroru
...
Następna strona