Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seksskandal w Google'u. Były wiceprezes oskarżony

90
Podziel się:

Oskarżony o molestowanie seksualne w pracy, twórca systemu Android i były wiceprezes Google'a, Andy Rubin mierzy się z nowymi zarzutami. Miał podstępem zmusić żonę do podpisania niekorzystnej dla niej intercyzy.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (flickr.com, Joi Ito)
bEKbDVNN

Andy Rubin, uważany za ojca systemu operacyjnego Android, będzie się musiał tłumaczyć przed sądem i prawnikami. Mężczyzna oskarżany jest przez żonę, Rie Hirabaru Rubin o zmuszenie jej do podpisania intercyzy na kilka tygodni przed narodzinami ich dziecka.

Przez umowę Rie straciła później możliwość otrzymania części majątku jej męża. Pozew złożono w październiku 2018 roku, ale dopiero teraz go upubliczniono.

Jednocześnie Rie Rubin stara się o rozwód w innym sądzie rodzinnym. Potencjalne mogłaby otrzymać część majątku swojego męża, który szacowany jest na około 350 milionów dolarów.

bEKbDVNP
Zobacz także: Obejrzyj: Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

To nie pierwsze problemy Andiego Rubina. W 2014 roku został oskarżony o wykorzystywanie seksualne w pracy. Tuszowanie sprawy przez władze Google'a doprowadziło do protestów wśród pracowników. Rubin miał wtedy dostać propozycje nie do odrzucenia. 90 mln dolarów za to, aby zostwił firmę w spokoju.

bEKbDVNV

Później okazało sie, że Rubin ukrył te środki. Żona przedsiębiorcy twierdzi, że miał on otwożyć osobne konto bankowe, na które przelał odprawę. Następnie za pośrednictwem tego konta miał opłacać swoje kochanki.

Android jest własnością Google'a od 2005 roku. Rubin został wtedy wiceprezesem firmy ds. rozwiązan mobilnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbDVOq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(90)
Iwona
2 lata temu
Otworzyć pisze się rz a nie ż proszę zajrzeć do słownika ortograficznego
B-ART
2 lata temu
Można zmienić kobietę...... Ale to niczego nie zmienia ;)
heh
2 lata temu
Czyli ta pani już z góry myślała o rozwodzie i wydojeniu męża? Teraz żyje tylko z alimentów na dziecko o pracy pewnie nie myśli nawet.
bEKbDVOr
werwe
2 lata temu
A moży by tak Rie Rubin sama coś zarobiła?
Mateusz słupn...
2 lata temu
Mateuszek też ma pewnie intercyzę bo on taka bieda jest a wszystko maja żona i kuzyni. On nie ma nic . Zadnych kilkudziesięciu ml na zamrożonym koncie ani mieszkań. Bo mieszkania to maja słupy.
...
Następna strona