Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Senat szuka sposobu na aferę. I znalazł

40
Podziel się

W Senacie powstał zespół ds. afery GetBack, który będzie badał aferę i przygotowywał inicjatywy ustawodawcze - poinformowali we wtorek senatorowie KO, Lewicy i niezależni.

Senat szuka sposobu na aferę. I znalazł
Senatorowie podczas wtorkowych obrad (PAP, PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz)
bDJyLtud

Szef powołanego zespołu Leszek Czarnobaj z KO wskazał, że senatorowie zajmą się badaniem afery GetBack i późniejszym przygotowaniem inicjatyw legislacyjnych. Sam zespół ma także współpracować z komisjami ustawodawczą oraz budżetu i finansów.

Zobacz także: Co z klientami Idea Banku? "Przymusowe przejęcie to dla nich zabezpieczenie"

Decyzja Senatu ma związek z raportem NIK na temat afery, który został zaprezentowany we wtorek podczas posiedzenia komisji senackiej.

bDJyLtuf

- Raport NIK ujawnił dlaczego doszło do tej afery. Wynika z niego, że ustawodawstwo jest po prostu nieszczelne, a instytucje państwowe działały nierzetelnie i zbyt późno - - mówiła wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy.

- Będziemy szli śladem pieniędzy, który zaprowadzi nas do mocodawców - zapowiedział z kolei Jacek Bury, który w poniedziałek opuścił klub KO i nawiązał współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.

Senatorowie pytani, czy będzie coś na kształt "komisji śledczej" w Senacie zaznaczyli, że Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej.

bDJyLtul

"Chcemy jednak dużą część pracy za komisję śledczą wykonać, choć nie mamy takich uprawnień" - podkreślił szef nowopowstałego zespołu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJyLtuG
Źródło:
KOMENTARZE
(40)
Kajtek
miesiąc temu
Dziwne, ze martwią się o uprawnienia. A jak Macierewicz będąc w opozycji powołał zespół do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej, to nikt nie zauważył, że to jest niezgodne z prawem. Sprawę należy wyjaśniać, i nagłaśniać w mediach, tak jak to robił Antoś, a potem SKOK-i.
lechu
miesiąc temu
A SKOK ? Gdzie pis przerąbał 6 miliardów ?
babka
miesiąc temu
Nareszcie !!!!!
bDJyLtuH
adam adam
miesiąc temu
Powołać komisje senacką badającą łamanie prawa i konstytucji przez Dude i pis. Na przewodniczącego powołać SENATORA K.BREJZE najbardziej pracowitego ,merytorycznego i dociekliwego senatora
Ola
miesiąc temu
Pytam moze ktos odpowie temat tabu. Komentarze nie przechodza jak sie pytam o premierze K Bieleckim.Rozkradziono FOSS, pokupowal dziecim domy w anglii.Co Prokuratura co Pan Ziobro robi, nic cisza temat tabu
...
Następna strona