Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat zaprosi Mariana Banasia na posiedzenie komisji

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat wyśle zaproszenie w środę do prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Senatorowie chcą zadać kilka pytań politykowi, m.in. w sprawie kamienicy i kwestii oświadczeń majątkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Senat chciałby, żeby Marian Banaś się stawił w komisji w ciągu dwóch tygodni. (Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER)

- Jutro będzie wysłane zaproszenie do szefa NIK Mariana Banasia na posiedzenie senackiej komisji - zapowiedział Marszałek Senatu.

Tomasz Grodzki wskazał, że senatorowie chcieliby wyjaśnić kontrowersyjne kwestie związane z krakowską kamienicą polityka, w której działał hotel na godziny. Oprócz tego, Banaś miałby też wyjaśnić wątpliwości związane z jego oświadczeniami majątkowymi. Kiedy szef NIK miałby się stawić w Senacie?

- Nie na następny dzień. (...) Maksimum w ciągu dwóch tygodni lub w dowolny dla prezesa Banasia termin - wskazywał Grodzki na konferencji prasowej.

W środę natomiast Banaś pojawi się w Sejmie, gdzie przedstawi kandydatów na swoich następców. Do tej kwestii również odniósł się Marszałek Senatu. W jego ocenie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby urzędnik wstrzymał się z nominacjami.

Zobacz także: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Afera Mariana Banasia. Szef NIK znowu ma kłopoty, tym razem chodzi o mieszkanie w stolicy
Afera Banasia. Szef NIK kupił mieszkanie w Warszawie, mieszkał w służbowym

Do tematu Banasia odniósł się również Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że zapozna się z raportami dotyczącymi działalności prywatnej szefa NIK. Według doniesień medialnych, Morawiecki był ostrzegany przed nominacją Banasia na to stanowisko przez dyrektorów z ministerstwa finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2019

prawdaDoprowadzìć w kajdankach

26-11-2019

zeflikNaród pragnie Banasiów. Naród sobie wybiera, to naród ma.

26-11-2019

Marian BanaśPOMIDOR

Rozwiń komentarze (15)