Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Senat zaprosi Mariana Banasia na posiedzenie komisji

15
Podziel się:

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat wyśle zaproszenie w środę do prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Senatorowie chcą zadać kilka pytań politykowi, m.in. w sprawie kamienicy i kwestii oświadczeń majątkowych.

Senat chciałby, żeby Marian Banaś się stawił w komisji w ciągu dwóch tygodni.
Senat chciałby, żeby Marian Banaś się stawił w komisji w ciągu dwóch tygodni. (East News, THIERRY MONASSE/REPORTER)

- Jutro będzie wysłane zaproszenie do szefa NIK Mariana Banasia na posiedzenie senackiej komisji - zapowiedział Marszałek Senatu.

Tomasz Grodzki wskazał, że senatorowie chcieliby wyjaśnić kontrowersyjne kwestie związane z krakowską kamienicą polityka, w której działał hotel na godziny. Oprócz tego, Banaś miałby też wyjaśnić wątpliwości związane z jego oświadczeniami majątkowymi. Kiedy szef NIK miałby się stawić w Senacie?

- Nie na następny dzień. (...) Maksimum w ciągu dwóch tygodni lub w dowolny dla prezesa Banasia termin - wskazywał Grodzki na konferencji prasowej.

W środę natomiast Banaś pojawi się w Sejmie, gdzie przedstawi kandydatów na swoich następców. Do tej kwestii również odniósł się Marszałek Senatu. W jego ocenie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby urzędnik wstrzymał się z nominacjami.

Zobacz także: Zobacz także: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Do tematu Banasia odniósł się również Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że zapozna się z raportami dotyczącymi działalności prywatnej szefa NIK. Według doniesień medialnych, Morawiecki był ostrzegany przed nominacją Banasia na to stanowisko przez dyrektorów z ministerstwa finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
hamond
4 lata temu
Tak jest doprowadzić w kajdankach!! ale marszałka wszystkich lekarzy ze Szczecina....!!!!
Krak
4 lata temu
Sprawę Pana Banasia nagłaśnia TVN. Czy również tak głośno nadaje na Neumanna, Grodzkiego, Brejzę, Gawłowskiego? Komuna mści się na Panu Banasiu za jego walkę o niepodległość Polski, a mafie VAT-owskie mu nie wybaczą zasług w walce z nimi.
Margit
4 lata temu
Postkomuna zieje chęcią zemsty na Panu Banasiu za to, że walczył z komuną. Natomiast platforma, która rządziła i za jej rządów szalały mafie VAT-owskie też mu nie wybaczy, że on udowodnił, że jak się chce, to można VAT uszczelnić. Panu Banasiowi należy się medal za zasługi dla Polski, a peowski Senat niech zajmie się senatorami i posłami oPOzycji z zarzutami prokuratorskimi
Polak
4 lata temu
Jędrzej długopis załatwi mu list żelazny już ukartowane albo go ułaskawi w prezencie na Mikołaja albo na gwiazdkę.
Awe
4 lata temu
Dam sobie paluch uciąć ,że się nie zgłosi on był u swoich kolesi na Nowogrodzkiej.