Notowania

polityka
04.11.2019 17:46

Afera Banasia. Szef NIK kupił mieszkanie w Warszawie, mieszkał w służbowym

Na jaw wychodzą kolejne kontrowersje związane z szefem NIK Marianem Banasiem. Przez ponad dwa lata zajmował służbowy lokal, mimo że posiadał mieszkanie w stolicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Afera Mariana Banasia. Szef NIK znowu ma kłopoty, tym razem chodzi o mieszkanie w stolicy (Fot: East News)

Kolejne kontrowersje związane z majątkiem szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ujawnia RMF FM. Urzędnik przez ponad dwa lata korzystał z mieszkania służbowego w Warszawie, mimo że miał w stolicy lokal własnościowy. Zgodnie z przepisami - mieszkanie służbowe przyznaje się urzędnikowi, jeśli nie ma on swojego lokalu w mieście, w którym pracuje. Wtedy nie płaci za wynajem, pokrywa jedynie koszty czynszu czy opłat za media.

Obecny szef NIK, a wcześniej minister finansów czy szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś w grudniu 2015 roku złożył oświadczanie, że nie ma mieszkania i wtedy dostał z resortu finansów lokal służbowy. Było to 35-metrowe mieszkanie - pokój, kuchnia i łazienka. Banaś korzystał z niego do końca października tego roku. Jak podaje rozgłośnia, w marcu 2017 roku Banaś kupił mieszkanie w Warszawie, w atrakcyjnej lokalizacji na strzeżonym osiedlu. W oświadczeniu majątkowym napisał, że 40-metrowe mieszkanie to jego własność.

Dlaczego po kupnie nie zwrócił mieszkania służbowego? Banaś nie chce o tym rozmawiać. Z pewnością to niewygodny temat.

Resort finansów zaznacza, że - zgodnie z przepisami - lokal służbowy przyznaje się osobie, która nie ma mieszkania w stolicy. Brak jest natomiast uregulowania sytuacji, gdy urzędnik już w trakcie najmu kupi nieruchomość na własność.

Obejrzyj: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, afera banasia, marian banaś, szef nik, afera, skandal, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2019

Sedziowie TKPawłowicz i Piotrowicz rozwiażą sprawe Pana Banasie bardzo szybko , definitywnie i jednoznacznie bez najmniejszych watpliwości raz na zasze !!!

04-11-2019

straszna aferaStraszna afera straszna 35 metrów kupił!!

04-11-2019

FaraonJarek - tchórzu - powiedz co myślisz o Marianku ! A może się boisz ? Może ma coś na Ciebie ?

Rozwiń komentarze (342)