Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sieć kin Helios inwestuje w hamburgerownie. Powstanie 40 nowych Pasibusów

Należący do Agory operator sieci kin Helios zamierza wejść w współpracę z właścicielem Pasibusa, sieci sprzedającej hamburgery. 10 mln zł już zostało uruchomione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Agora jest większościowym właścicielem sieci kin Helios (Fot: East News)

Spółka zależna Heliosa, Step Inside, została uprawniona do prowadzenia do 10 lokali pod marką Pasibus w ramach podpisanego właśnie listu intencyjnego z firmą Food for Nation, wścielam sieci hamburgerów.

Na ten cel Helios dofinansował Step Inside kwotą 10 mln zł. Plany są jednak znacznie bardziej ambitne, bowiem operator kin chce docelowo prowadzić 40 punków pod marką Pasibus.

Aby jednak umowa mogła zostać zawarta, strony muszą doprecyzować szczegóły kooperacji. Niezbędna będzie również zgodna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wrocławski Pasibus był jednym z pierwszych food tucków w stolicy Dolnego Śląska. Firma powstała w latem 2013 roku. Pierwsze stacjoranrne lokale uruchomione zostały dwa lata później, w lutym 2015 roku.

"Wartość inwestycji w spółkę nie jest kwotą znaczącą z perspektywy Grupy Agory. Inwestycja we wspólny rozwój marki Pasibus oznaczać będzie rozszerzenie przez Helios, czyli spółkę zależną Agory, działalności w segmencie gastronomicznym" - poinformowała spółka.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pasibus, helios, agora, gastronomia, wiadomości, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2019

ajwajUwaga będą nas truli koszernym jadłem//

01-03-2019

Glus_eliNie chodziłem do Multikina bo powiązane z ITI i TVN. Nie wiedziałem, że Helios jest Agory. Też bym nie chodził.

01-03-2019

s1234Ja mam nadzieje ze to zart. Pasibus mial jedne z lepszy burgerow ze Wroclawiu, ale Szechterowi i Soroswi portfeli nabijał nie będę

Rozwiń komentarze (10)