Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sieć Moya zapowiada kolejne stacje. Chce dojść do 350 obiektów w najbliższych trzech latach

2
Podziel się

Anwim S.A., właściciel sieci stacji benzynowych ogłosił w połowie czerwca przejęcie sieci eMila. Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych zapewnia, że sieć chętnie będzie rozmawiała o zakupie lub współpracy franczyzowej ze stacjami w dobrych lokalizacjach - nieważne, czy w małej gminie, czy w mieście wojewódzkim..

Na 2020 r. sieć Moya zaplanowała otwarcie 50 stacji benzynowych
Na 2020 r. sieć Moya zaplanowała otwarcie 50 stacji benzynowych
bEpYSSPp

Sieć stacji paliw Moya nie zwalnia. W 2020 r. planuje otworzyć 50 stacji, a do 2023 r. – w sumie mieć ich 350. Koronawirus nic w tych planach nie zmienił.

"W ciągu tych kilku tygodni ponownie przejrzeliśmy wszystkie projekty inwestycyjne, które znajdują się w portfolio naszej spółki. Nie zmieniliśmy naszej strategii na ten rok, ani strategii długoterminowej" – zapewnił w rozmowie z serwisem "Wiadomości Handlowe" Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych sieci stacji paliw Moya, członek zarządu Anwim S.A.

Przyznał jednak, że niektóre przepisy, które wprowadzono w związku z sytuacją epidemiologiczną, utrudniały firmie funkcjonowanie operacyjne czy też inwestycyjne.

bEpYSSPr

- Jednym z przykładów może być np. to, w jaki sposób funkcjonowały urzędy, co przekładało się na to, że uzyskanie pozwoleń i kluczowych dokumentów było bardzo trudne, a czasami niemożliwe. Z naszej perspektywy, prężnie rozwijającej się firmy, brakuje jednolitego podejścia w urzędach w całym kraju – zauważył.

Zobacz także: Obejrzyj: Benzyna tańsza niż diesel. "To potrwa. Sytuacja się ustabilizuje za 4 - 5 lat"

Puchalski przyznał, że spółka jest otwarta na możliwości zakupu lub współpracy franczyzowej ze stacjami w dobrych lokalizacjach. "Analizujemy każdą propozycję, lokalizację i sieć indywidualnie, nie mamy określonych widełek, które automatycznie dyskwalifikowałyby ofertę. Jeżeli pojawią się możliwości akwizycyjne, na pewno będziemy ten aspekt bardzo mocno rozważać" – powiedział.

bEpYSSPx

Anwim przejął eMilę

"WH" przypominają, że 15 czerwca Anwim S.A. ogłosił przejęcie sieci stacji eMila od firmy BM Reflex. W sumie do końca roku planuje przejąć 26 obiektów należących do tej pory do BM Reflex. Będzie też miał opcję dokupienia dodatkowych czterech stacji w 2021 r. W przyszłym roku odbędzie się rebranding stacji eMila.

W skład sieci eMila wchodzą bezobsługowe stacje paliw w większych miastach w całej Polsce. Stacje oferują w pełni zautomatyzowany format tankowania przeznaczony dla klientów indywidualnych.

bEpYSSPy

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2018 r. liczyła 202 placówki i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpYSSPS
KOMENTARZE
(2)
RuchsczTravel
rok temu
Już od lat stacje benzynowe nie zarabiają na paliwie a jedynie na sklepie. Jednak czy sam sklep i niedzielna sprzedaż są wstanie wypracować ciekawy zysk w stosunku do zamrożonego kapitału??? Raczej wątpliwe.
Tomek
rok temu
Kiedyś myślałem że zasadniczo najgorsze paliwo w Polsce ma łukoil, jednak myliłem się.