Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Sklepikarz pisze do Andrzeja Dudy. Skarży się na Orlen. "To kpina z prawa i Państwa Polskiego"

440
Podziel się

Sklepikarz ze Sztutowa jest oburzony działaniami Orlenu, które ułatwiają obchodzenie zakazu handlu w niedzielę. Zdaniem przedsiębiorcy niszczy to małe sklepy. Mężczyzna napisał w tej sprawie list do Andrzeja Dudu i Morawieckiego.

Sklepikarz pisze do Andrzeja Dudy. Skarży się na Orlen. "To kpina z prawa i Państwa Polskiego"
Sklepikarza napisał list do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEimdUrp

Sklepikarz z województwa pomorskiego napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Orlenu, informują wiadomoscihandlowe.pl.

Jest to ośmieszanie ustawodawców, że po uchwaleniu takiej ustawy w kraju rzekomo mamy tysiące sklepów (fikcyjnie nazywane placówkami pocztowymi), które mają fikcyjne umowy, by obejść niechlujnie napisaną ustawę, aby otwierać placówki we wszystkie niedziele niehandlowe. Cała retoryka którą głosiliście okazała się nic nie warta.

-Sklepikarz ze Sztutowa w liście do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawiekciego

Mężczyzna jest oburzony faktem, że państwowy koncern pomaga w obchodzeniu zakazu handlu w niedzielę dużym sieciom. Uważa, że "to kpina z prawa i Państwa Polskiego".

bEimdUrr

Przedsiębiorca w ten sposób chce wyrazić swoje oburzenie, że dzięki umowie z Orlenem sklepy sieci Polomarket staną się placówkami pocztowymi.

Właściciel sklepu ze Sztutowa uważa, że w ten sposób sieci handlowe ośmieszają ustawodawców i uderzają w małe polskie sklepy. Mężczyzna w swoim liście zaproponował również dwa rozwiązaniu, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji.

Zobacz także: Pakiet VAT e-commerce. Przesyłki z Chin zdrożeją. Ekspert: Będzie uczciwiej

Pierwszym jest zakaz sprzedaży alkoholu przez placówki pocztowe. Wtedy sklepy będące takimi punktami, nie mogłyby sprzedawać alkoholu nie tylko w niedzielę. Drugim pomysłem jest zakaz racy w niedzielę sklepów, które mają powyżej 100 mkw.

bEimdUrx

Jest bardzo prawdopodobne, że ”Solidarność” zaproponuje zmianę w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Chodzi o zapis, który będzie zbaraniał sprzedaży alkoholu przez placówki pocztowe. Zakaz miałby obowiązywać nie tylko w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEimdUrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(440)
miś
3 tyg. temu
Sprzedaż alkoholu kierowcom na stacjach to jest kpina.
I tyle.
3 tyg. temu
ZALE I RADOSZCZI WSZYSTKO MA WIELE PRAWD.. NIE TYLKO CO LUDZE WIDZA.. NIE WIERZCZE TYM CO SLYSZYCZE CZY WIDZICZE.. BO ZAMYKACZE SIE W CIASNYM SWIECE... PRAWDA JEST TA CO MA ROZWIAZANIA NA PROBLEM.. A MY JEJ PROBLEMEM JESTESMY .. COS SIE SPODZEWALES BEDACZ CZLOWIEKEM... TAK.. TAK,POMYSL ........ A ZROZUMIESZ SWIATA LUDZKI..... JAKI SKLUCZONY JEST ON.......
irek
3 tyg. temu
ojej, kolejni wyborcy zrozumieli, co chodzi pisowi? Ustalić prawo, które wyniszczy sklepikarzy, a potem przejąć ich sklepieki i obejść to prawo. Masz więcej niż 500 zł na koncie? Prowadzisz biznesik? Dla pisu jesteś wrogiem, którego trzeba zniszczyć
bEimdUrT
emeryt
3 tyg. temu
Stan sam za lada i mozesz miec otwarte 24 godz. na dobe nie tylko zyski z czyjej pracy
dr S
3 tyg. temu
Sklepikarz? Błazen,nie sklepikarz. Każdy sklepikarz może stanąć za ladą w niedzielę i handlować.
...
Następna strona