Notowania

Sklepy Orlenu mogą się pojawić poza stacjami. Mają konkurować z Żabką

Orlen rozważa rozwój swoich sklepów O!Shop również poza stacjami paliw. Niewykluczone, że punkty będą prowadzone też za granicą - na przykład w Niemczech i Czechach. Przede wszystkim paliwowy gigant chce w ten sposób konkurować w kraju z Żabką czy Carrefourem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Orlen chce, by sklepy O!Shop były przy każdej stacji benzynowej koncernu. Ale nie tylko (Fot: Orlen)

O planach mówi już sam koncern paliwowy, zastrzegając jednak, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły - To ciekawe rozwiązanie, które jest w fazie analiz. Jeżeli będą dobre i sprzyjające warunki do pojawienia się O!Shopu poza stacjami paliw, na pewno skorzystamy z tej możliwości - powiedział serwisowi "Wiadomości Handlowe" Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju. Jeśli Orlen zdecydowałby się na taki krok, to głównymi konkurentami O!Shopów byłyby sklepy sieci Żabka oraz Carrefour Express.

- Koncept O!Shop planujemy wyprowadzić poza Polskę, w pierwszej kolejności na rynek czeski. I chcemy go oczywiście rozwijać - dodał Leszczyński. Zaznaczył jednak, że póki co testy rozwiązania w tym kraju się jeszcze nie rozpoczęły.

W Davos nikt nie zajmuje się polskimi aferami. Morawiecki: Tutaj wszystkich interesuje rozwój. Zobacz wideo:

O!Shop to sklep typu convenience, przede wszystkim z towarami pierwszej potrzeby - jedzeniem oraz chemią domową. W tej chwili Orlen ma 354 takie punkty, lecz wszystkie działają przy stacjach benzynowych koncernu.

Zbigniew Leszczyński podkreśla w rozmowie z "Wiadomościami Handlowymi", że ambicją koncernu Orlen jest posiadanie tego konceptu na wszystkich stacjach, jednak przeszkodą w realizacji tego celu może okazać się metraż niektórych lokalizacji. - Czasami może być więc tak, że na stacji pojawi się O!Shop, ale z mniejszą ofertą - dodaje Leszczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

jkuCzyli niedziele bez handlu nie mają nic wspólnego z ochroną pracowników sklepów tylko wykoszeniem konkurencji mniejszych handlarzy, i zajęciu ich … Czytaj całość

24-01-2019

AltorWszystko za nasze pieniądze, że zabili CPN, że są monopolistą, że prezesi zarabiają kilkanaście milionów rocznie, że zatrudniają całe rodziny z … Czytaj całość

24-01-2019

kelo...jeszcze fermy drobiu i przetwórnie buraków są do przechwycenia .....

Rozwiń komentarze (3)