Notowania

Skutki suszy. Dwa miliony hektarów upraw zniszczonych

Resort rolnictwa szacuje straty wywołane przez tegoroczną suszę. Poszkodowani gospodarze spisują na starty nawet 80 proc. swoich zbiorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowsk (Fot: East News)

Susza najmocniej dotknęła rolników w zachodniej i centralnej Polsce. Chodzi nawet o 1,5 tys. gmin. W terenie cały czas pracują komisje powołane przez wojewodów. Na pełne dane trzeba jeszcze poczekać.

Jak podaje radio RMF.FM, szczegółowe informacje na ten temat sytuacji w gospodarstwach, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przedstawi na wtorkowym posiedzeniu rządu.

- Suszę musimy przetrwać, wszędzie jest jednakowo sucho, z jarego zboża mam tylko na śrutę do krów około dwóch hektarów mieszanki, jest słabiutka, a zysk, wolałbym o tym nie mówić, bo go nie ma - komentowali chłopi, którzy rozmawiali z rozgłośnią.

Rekompensaty spowodowane suszą mają trafić do rolników, gdy skończy się szacowanie strat. Możliwe, że będą wyższe niż przed rokiem, gdy sięgnęły kwoty półtora miliarda złotych.

Obejrzyj: Pride of Poland. Minister rolnictwa: wystawimy w tym roku dobre konie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2019

danioa kto zrekompensuje mi podwyżki cenowe warzyw i owoców,a nie tylko rolnikom?

13-08-2019

mieszczuchTrzeba było sie ubezpieczyć !!!! Ale wiejski elektorat PiS-u niezwyczajny to robić ! Im sie "należy " jak nie z unii, to z budżetu..... O … Czytaj całość

13-08-2019

bbRolnicy domagają sie rekompensat za zbiory, a co normalny człowiek kupując za takie duże ceny dostanie figę z makiem, to rolnik dostanie gdzie plonów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (60)