Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słodkie życie rodziny Ferrero. Wypłacą sobie setki milionów euro

7
Podziel się

Nawet na 642 mln euro z dywidendy może liczyć rodzina Ferrero z gigantycznych zysków wypracowanych przez holding odpowiedzialny m.in. za produkcję Nutelli. Słodki biznes włoskiej rodziny jest bardzo opłacalny i plasuje ich wśród najbogatszych rodzin świata.

Gigantyczne zyski rodziny Ferrero, wypłaci sobie blisko 650 mln euro z dywidendy (na zdj. Giovanni Ferrero)
Gigantyczne zyski rodziny Ferrero, wypłaci sobie blisko 650 mln euro z dywidendy (na zdj. Giovanni Ferrero) (Ferrero)
bDTbZltx

Włoska dynastia stojąca za produkcją Nutelli, czyli rodzina Ferrero może liczyć na gigantyczną dywidendę z zysków swojej głównej spółki holdingowej. Ta odnotowała aż 928,6 mln euro zysku, liczonego za rok obrotowy zakończony w sierpniu 2019 r.

Rodzina Ferrero słynie z wysokich wypłat z dywidend. To sprawiło, że plasują się na 25. miejscu najbogatszych rodzin świata - powołując się na dane Bloomberg Billionaires Index. Światowe rynki znacznie przyspieszyły w ostatniej dekadzie, a za tym zgrubiały portfele wielomiliardowych rodzin, jak Waltonów, Kochów czy Wertheimersów.

bDTbZltz

W tym samym czasie rodzina Ferrero zdążyła wypłacić sobie 2 miliardy euro. Zyski operacyjne ich firmy od 2008 r. prawie się podwoiły. Wtedy firma - poprzez ogromne zakupy - zaczęła ekspansję na rynek USA. W 2018 r. kupiła Nestle za 2,8 mld dol.

Ferrerowie zarządzają swoimi pieniędzmi za pośrednictwem rodzinnego biura Fedesa w Monako, które inwestuje w akcje, kredyty, fundusze private equity, venture capital i fundusze hedgingowe - podaje Bloomberg. Fedesa ma również oddział w Singapurze. Ponadto rodzina ma w Luksemburgu firmę inwestycyjną Teseo Capital, która zajmuje się alternatywnymi aktywami i agrobiznesem.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek cukrowy. Szumowski: im więcej cukru, tym wyższa opłata
bDTbZltF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTbZlua
KOMENTARZE
(7)
Lissy
rok temu
No coz, pieniadz robi pieniadz. To normalne. Trzeba cokolwiek miec, zeby zainwestowac. Po tym jak przyniesie zysk, znow inwestowac i za jakis czas bedzie wiekszy zysk.
Polka
rok temu
Olej palmowy dodają do swoich bardzo drogich czekoladek. Od kiedy się doczytałam NIGDY więcej NIE kupię!
Edek
rok temu
Pieniądz robi pieniądz polska rodzina dawno by się poklocila
bDTbZlub
Wolę Raffaell...
rok temu
Naprawdę kupili Nestlé, największą spożywcza firmę świata? A może jej część odpowiedziaona za czekoladki? Trochę wyobraźni albo fact checking, bo wstyd pisać takie rzeczy
Dom
rok temu
Brawo słodkości zyski jeszcze wzrosną jak pis opodatkuje rodzimy cukier ha ha