Notowania

Słodkie życie rodziny Ferrero. Wypłacą sobie setki milionów euro

Nawet na 642 mln euro z dywidendy może liczyć rodzina Ferrero z gigantycznych zysków wypracowanych przez holding odpowiedzialny m.in. za produkcję Nutelli. Słodki biznes włoskiej rodziny jest bardzo opłacalny i plasuje ich wśród najbogatszych rodzin świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ferrero)
Gigantyczne zyski rodziny Ferrero, wypłaci sobie blisko 650 mln euro z dywidendy (na zdj. Giovanni Ferrero)

Włoska dynastia stojąca za produkcją Nutelli, czyli rodzina Ferrero może liczyć na gigantyczną dywidendę z zysków swojej głównej spółki holdingowej. Ta odnotowała aż 928,6 mln euro zysku, liczonego za rok obrotowy zakończony w sierpniu 2019 r.

Rodzina Ferrero słynie z wysokich wypłat z dywidend. To sprawiło, że plasują się na 25. miejscu najbogatszych rodzin świata - powołując się na dane Bloomberg Billionaires Index. Światowe rynki znacznie przyspieszyły w ostatniej dekadzie, a za tym zgrubiały portfele wielomiliardowych rodzin, jak Waltonów, Kochów czy Wertheimersów.

W tym samym czasie rodzina Ferrero zdążyła wypłacić sobie 2 miliardy euro. Zyski operacyjne ich firmy od 2008 r. prawie się podwoiły. Wtedy firma - poprzez ogromne zakupy - zaczęła ekspansję na rynek USA. W 2018 r. kupiła Nestle za 2,8 mld dol.

Ferrerowie zarządzają swoimi pieniędzmi za pośrednictwem rodzinnego biura Fedesa w Monako, które inwestuje w akcje, kredyty, fundusze private equity, venture capital i fundusze hedgingowe - podaje Bloomberg. Fedesa ma również oddział w Singapurze. Ponadto rodzina ma w Luksemburgu firmę inwestycyjną Teseo Capital, która zajmuje się alternatywnymi aktywami i agrobiznesem.

Obejrzyj: Podatek cukrowy. Szumowski: im więcej cukru, tym wyższa opłata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, dywidenda, ferrero, nutella, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

LissyNo coz, pieniadz robi pieniadz. To normalne. Trzeba cokolwiek miec, zeby zainwestowac. Po tym jak przyniesie zysk, znow inwestowac i za jakis czas … Czytaj całość

23-01-2020

PolkaOlej palmowy dodają do swoich bardzo drogich czekoladek. Od kiedy się doczytałam NIGDY więcej NIE kupię!

23-01-2020

DomBrawo słodkości zyski jeszcze wzrosną jak pis opodatkuje rodzimy cukier ha ha

Rozwiń komentarze (7)