Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Służby specjalne sięgają po dodatkowe pieniądze z budżetu. Najwięcej chce CBA

O 104 mln złotych więcej chcą dostać polskie służby specjalne w porównaniu z poprzednim roku. Na największy kawałek tortu liczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne, ale przeciwna temu była nawet Komisja Finansów Publicznych, w której większość ma PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pomysł dodatkowych funduszy dla służb specjalnych wspiera szef MSWiA Mariusz Kamiński. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Poprawka o zwiększenie budżetu CBA została odrzucona. Przeciwna przyznaniu tej służbie dodatkowych pieniędzy była nie tylko opozycja, ale i posłowie koalicji rządzącej - mówi posłanka Krystyna Skowrońska (KO) w rozmowie z "Rzeczpospolitą". W jej ocenie Senat także odrzuci pomysł poprawki.

Dziennik informuje, że CBA liczyło na dodatkowe 37,4 mln złotych z budżetu państwa. Jak wyjaśnił gazecie rzecznik CBA Temistokles Brodowski, dodatkowe fundusze miałyby pójść na podwyżki pensji związanych z podwyżką płacy minimalnej, a także "dostosowaniem zakupionych i pozyskanych nieruchomości do wymogów służb specjalnych".

Na komisji finansów dofinansowanie Biura wzbudziło najwięcej emocji wśród posłów opozycji. Dariusz Rosati z Koalicji Obywatelskiej przypomniał o aferze z wyprowadzaniem pieniędzy z CBA przez jedną z pracownic.

Zobacz też: Rząd chce walczyć z pornografią. Wiemy, kiedy projekt ustawy

- Potrzeba gruntownej kontroli w CBA, a nie dosypywania pieniędzy - grzmiał Rosati, cytowany przez "Rz".

Szef CBA Ernest Bejda utrzymuje, że żadne pieniądze nie zniknęły.
Afera w CBA. Gotówka mogła znikać od dawna

Dodatkowych funduszy chce również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 8,5 mln złotych miałoby pójść na "remonty, materiały i wyposażenie".

Agencja Wywiadu liczy z kolei na 32 mln złotych. Nowe środki poszłyby na "zadania operacyjne", które są związane "z bieżącą sytuacją międzynarodową".

Wśród zatrzymanych jest adwokat i były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa. A to nie koniec listy
Afera SKOK Wołomin. CBA zatrzymało warszawskiego biznesmena

O niecałe 27 mln poprosiła Służba Wywiadu Wojskowego na "rozbudowę zdolności służby do prowadzenia wywiadu elektronicznego". W praktyce oznacza to dodatkowe środki na podsłuchy.

Konrad K., były prezes GetBack tuż przed wybuchem afery miał odwiedzić CBA.
Afera GetBack. Konrad K. przed jej wybuchem był w CBA

Komisja finansów uznała, że AW żąda zbyt dużo i zgodziła się na 15 mln złotych. Wniosek ABW zaakceptowała. Dodatkowe fundusze mają pochodzić z rezerwy na realizację projektów z budżetu Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-02-2020

wsqdPIENIEDZY BRAKUJE NA LECZENIE I SŁUZBE ZDROWIA A oni rąbią ile chcą

04-02-2020

Ha haDajcie nam jeszcze pieniędzy bo nam ukradli.

04-02-2020

LopTrzeba kupić lojalność służb bo może być gorąco i co wtedy ?

Rozwiń komentarze (36)