Notowania

wiadomości
20.03.2019 21:54

Smog znów w sądzie. Kolejna aktorka pozywa Polskę i Warszawę

Smog skłonił aktorkę Katarzynę Ankudowicz do wystąpienia na drogę sądową przeciw Skarbowi Państwa i władzom Warszawy. Proces ruszył w środę. Ankudowicz argumentuje, że jej prawo do oddychania czystym powietrzem zostało naruszone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zanieczyszczenie powietrza w Warszawie skłoniło kolejną aktorkę do pozwania władz. (Fot: BARTOSZ KRUPA)

Przed Ankudowicz już inna aktorka, Grażyna Wolszczak, wygrała proces o smog, który wytoczyła polskiemu państwu. Sąd uznał, że naruszono dobra osobiste powódki i z całą pewnością można mówić o krzywdzie.

Na mocy wyroku Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Energii musiały zapłacić 5 tys. zł na krakowskie Stowarzyszenie Unicorn. "Państwo walczyło ze smogiem, ale albo za mało, albo za późno. Naruszono dobra osobiste powódki, z całą pewnością można mówić o krzywdzie" - stwierdził sąd.

Pierwszy wyrok w sprawie smogu. "Rozumiem Polaków przerażonych jakością powietrza"

Pozew Katarzyny Ankudowicz dotyczy, podobnie jak w poprzednich przypadkach, odpowiedzialności państwa za zanieczyszczenie powietrza i naruszenie przez to dóbr osobistych. Aktorka żąda 10 tys. zł. Sumę tę chce przekazać na rzecz jednego ze stołecznych hospicjów.

Pełnomocnik aktorki podczas procesu wnosił o więcej czasu dla pozwanych, by ci mogli odnieść się do faktów potwierdzajacych przekroczenia norm dobowych w Polsce w ostanim czasie. Władze Warszawy i reprezentujący Skarb Państwa mają też odpowiedzieć, czy kwestionują raport NIK o jakości powietrza w naszym kraju.

Obecny na sali reprezentant Warszawy bronił się przekonując, że stan powietrza w głównej mierze zależy do warunków pogodowych. Kolejna rozprawa w tej sprawie już 24 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, smog, zanieczyszczenie powietrza
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

OjejkuJej prawo do oddychania czystym powietrzem zostało naruszone. Och !!!! Na 100% naruszono jej dobra osobiste i z całą pewnością można mówić o … Czytaj całość

20-03-2019

m-53Ciekawe jak duży kominek ma pozywająca ni ja jak wielkim dieslem jeździ.

20-03-2019

RealTo z moich podatków tak se sąd klepie te wyroki skarb państwa to nasze podatki ja nie mam starego diesla

Rozwiń komentarze (66)