Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|
aktualizacja

Sondaż na temat "lex Tusk": Polacy dali władzy żółtą kartkę. "PiS trafił z pomysłem jak kulą w płot"

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce, która powstanie na mocy ustawy "lex Tusk", to temat, który znów zaognił sytuację w polityce. Wątpliwości w sprawie powstania komisji ma łącznie 54,5 proc. badanych. 44,6 proc. ankietowanych uważa, że pomysł powstania takiej komisji powinien zostać porzucony. 9,9 proc. twierdzi z kolei, że ten pomysł powinien zostać "raczej" porzucony – wynika z sondażu Wirtualnej Polski. - Szczęśliwie opinia publiczna szybko dowiedziała się, czego ta ustawa dotyczy i że nie jest to dobra droga do badania wpływów rosyjskich - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. - W tej sytuacji można mówić, że PiS trafił z tym pomysłem jak kulą w płot. Tak wadliwe prawnie rozwiązania nie powinny być w Polsce przyjmowane, one są szkodliwe z punktu widzenia ochrony praw obywatelskich. Myślę, że wiele czynników składa się w tej chwili na to, że PiS staje się coraz mniej popularne pośród...

rozwiń
103
Podziel się:
KOMENTARZE
(103)
maras
10 miesięcy temu
niektórych totalne media już tak ogłupiły, że kompletnie nie myślą i nawet nie chcą myśłeć tylko totalny bełkot z TVN, Wybiórczej i Onetu cytują
mareg
10 miesięcy temu
PIS rządzi już prawie 8 lat. Ma wszystkie służby państwa pod kontrolą. Gdyby było coś na opozycję juz dawno prokuratura stawiałałaby zarzuty. Ponieważ legalnie nic nie ma PIS próbuje nielegalnie. O tym czy ktoś był "pod rosyjskim wpływem" mają zadecydować PISowcy nominaci w komisji, całkowicie bezkarni. Werdykt bedzie ostateczny - tak zapisano w ustawie... Ponieważ nie ma definicji co to jest "rosyjski wpływ" można o to oskarżyć każdego a udowadniać nie trzeba. Jest to tak toporne i prymitywne, nie mówiąc juz o bezprawności i łamaniu wszelkich norm cywilizowanego świata, że normalnie myślący czlowiek nie ma wątpliwości co do oceny tego pomysłu.
emeryt
10 miesięcy temu
My, wdowy i wdowcy będący na emeryturze, upominamy się o wdowie emerytury, o pieniądze naszych zmarłych małżonków, które zostały odłożone na kontach ZUS po wieloletniej wspólnocie małżeńskiej. Dlaczego rząd nas okrada. Dlaczego wdowcy i wdowy nie mogą otrzymywać chociaż części emerytury zmarłego małżonka ? Najczęściej jako pierwszy umiera mąż ale jest też wielu wdowców. Są to po kilkudziesięciu latach płacenia składek pokaźne kwoty. To jest okradanie obywateli. Po wielu latach wspólnego życia oraz gospodarowania dochodami, wydatkami i wychowywaniem dzieci, pozbawia się nas należnych pieniędzy, a tym samym godnego życia . I pamiętajmy, prędzej czy później w każdym małżeństwie przyjdzie ta smutna chwila, kiedy któryś z małżonków zostanie sam. Wesprzyj emerytów !
Insyminator
10 miesięcy temu
Złodzieje kradną, kobiety umierają na porodówkach a tu walka o głosy!!!!!!!
Dorka
10 miesięcy temu
#EMERYTURYSTAŻOWE 35/40! Przed wyborami. Nie będziesz kłamczuchu umawiał się z ZUS, że to tylko ściema dla ciemnego ludu!!! Wydudani wam nie darują!!!
...
Następna strona