Trwa ładowanie...
bDAiUbEB

Notowania

Przejdź na

Spam wykroczeniem. Kawecki zachęca: składajmy pozwy

- Sąd przyznał, że spam z poczty elektronicznej narusza nasze dobra osobiste, prywatność, czas, który możemy spędzić z kimś innym, a do tego, że możemy ominąć ważną wiadomość, a jeśli ją ominiemy, to konsekwencje mogą być daleko idące - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej. - Zasądzone 500 zł zadośćuczynienia to nie jest wielka kwota, ale pokazuje, że zaczynamy się tym zajmować. Polacy powinni składać tego typu pozwy, dzięki czemu takich wyroków będzie więcej, a spamu - mniej - dodał Kawecki.

Tranksrypcja:Wyrok za spam. Za Dziennikiem Gazetą Prawną zacytuję "Jednor...
rozwiń
Takich jak spokój wewnętrzny człowieka. Przeciekawa sprawa. Nie jest to pierwszy wyrok, to ciekawe.
Parę lat temu podobne rozstrzygnięcie było wydane, więc już mamy dwa punkty, które jak połączymy linią, to mamy tak zwaną linię orzeczniczą.
A to oznacza, że mamy coś dużo ważniejszego, niż tylko jeden precedensowy wyrok. Sąd uznał, że przyznał rację powodowi, że spam w dużej ilości ingeruje w nasz czas prywatny.
Narusza nasze dobra osobiste. Że czas, który poświęcamy, usuwając spam z poczty elektronicznej, narusza nasze dobra osobiste, prywatność.
Czas, który możemy spędzić z kimś innym. I to ciekawe - rodzi ryzyko, że ominiemy ważną wiadomość.
A jeżeli ją ominiemy, to konsekwencje dla nas mogą być daleko idące. Sąd rejonowy dla Warszawy Woli zasądził 500 złotych zadośćuczynienia.
Nie jest to wielka kwota, ale to pokazuje rzeczywiście, że zaczynamy dostrzegać problem w ingerencję naszej takiej najbardziej intymnej sfery, prawda?
To teraz mamy zachęcać Polaków, żeby spamerów też pozywali? Tak. Zdecydowanie. Zdecydowanie tak. I w taki sposób to zwalczymy?
W ten sposób - masowością, możemy wpłynąć na to, że tych rozstrzygnięć będzie więcej, a spamu mniej.
Powiem tylko, że Bill Gates 15 lat temu powiedział podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że za 2 lata nie będzie spamu w internecie.
I akurat tutaj się nie sprawdziło. Nie sprawdziło się. Także, chyba tylko sądy, tak? Chyba tylko sądy. I nasze racjonalne podejście, prawda?
Czyli podawanie naszego adresu mailowego tam, gdzie jest to naprawdę konieczne.
Ja też zawsze zalecam, żeby mieć jakąś pocztę elektroniczną, która służy tylko spamowi.
Tam, gdzie wiemy o tym, że musimy podać adres mailowy po to, żeby tam nie wiem - dostać jakąś usługę.
I wiemy o tym, podejrzewamy, że będziemy w przyszłości atakowani spamem, bombardowani. Dedykujmy temu jedną pocztę mailową.
342 reakcje
277
14
51
Podziel się
Komentarze (51)
22-02-2020
poldekwp nam na poczte sama wpycha spam
zobacz więcej komentarzy (51)
bDAiUbEN
KOMENTARZE
(51)
poldek
11 miesięcy temu
wp nam na poczte sama wpycha spam
Twój nick
11 miesięcy temu
W celu utrzymania 500zł zadośćuczynienia, biurokracja zeżre 1000zł. Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Ewa
11 miesięcy temu
A skąd ja, stara babka, mam wiedzieć, że coś jest spamem?
bDAiUbFf
Ews
11 miesięcy temu
Używam Gmaila bo nie szło z WP już wyrobić .
e-poczta
11 miesięcy temu
Na moją pocztę na 50 wiadomości 3-5 wiadomości jest adresowana do mnie , reszta to spam. Przecież to jest utrudnianie życia ludziom , ile to można wykonać pożytecznej pracy w czasie kiedy usuwamy ten spam. Pomnożyć to przez miliony użytkowników poczty elektronicznej to otrzymujemy wymierne godziny straty. "„Ludzie ludziom zgotowali ten los” Nałkowska wiedziała co pisze !!!
...
Następna strona