Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Spis powszechny. Na te pytania nie musisz odpowiadać

- Pytania o wyznanie i wiarę, podobnie jak pytania o przynależność do mniejszości etnicznych nie są obowiązkowe - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Jak dodaje, konstytucja zabrania zadawania takich pytań i domagania się obowiązkowej odpowiedzi. - Natomiast jest to na pewno ciekawa charakterystyka społeczeństwa, w poprzednich spisach też takie pytania były zadawane - mówi prezes GUS. W całym spisie powszechnym są to jedyne pytania, na które respondent nie musi odpowiadać, jeżeli nie ma na to ochoty. Przy czym Dominik Rozkrut podkreśla, że nawet odpowiadając na takie pytanie można mieć pewność, że taka odpowiedź nigdzie nie zostanie wykorzystana i upubliczniona. - Gwarantujemy tu pełną anonimowość - mówi prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

392
Podziel się:
KOMENTARZE
(392)
MAG 90 ...
2 lata temu
Przypominam, że był taki co gwarantował naszą kasę w OFE, a jak przyszło co do czego to ukradł a usłużny trybunał konstytucyjny grabież zalegalizował, i gdzie te gwarancje ????????????
alo
2 lata temu
Skoro nasze dane są objęte tajemnica to skąd mają nr tel by do nas dzwonić
Oczy Tany
2 lata temu
Dlaczego nie pytają, że na emeryturze trzeba zbierać puszki i złom by przeżyć kolejny miesiąc? Dla nich ważni są wafelkowcy krk!!!
Haur
2 lata temu
Kto zapłaci za te wszystkie moje polaczenai?Nowy sposób na okradanie obywatela?Taki telemarketer na państwowym wikcie?
Lesław
2 lata temu
Skoro prezes mówi, że spis jest "bezpieczny", to wzmocniłem swoje bezpieczeństwo i w polach imię wpisałem Anonim oraz nazwisko wpisałem Anonim. System przyjął. Też tak możecie.
...
Następna strona