Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór o port w Elblągu. Minister apeluje do samorządowców

- Z jednej strony zarzucacie nam państwo, że wydajemy mnóstwo pieniędzy na przekop Mierzei Wiślanej, a z drugiej, że nie inwestujemy w port komunalny, należący do samorządu - mówi w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury. Odnosi się tym samym do kwestii portu w Elblągu, który ma być głównym beneficjentem przekopu Mierzei Wiślanej. Problem jednak w tym, że nie jest on przystosowany do przyjmowania większych jednostek. - Apelujemy do marszałka województwa, by włączył się w proces dofinansowania portu oraz prezydenta Elbląga, żeby zapadła jakaś konkretna decyzja - mówił w programie "Money. To się liczy" Gróbarczyk. I dodaje, że "dyscyplina finansowa nie pozwala rządowi na włączenie się w proces finansowania tej inwestycji". Co jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z samorządem? - Proszę zapytać w samorządzie - mówi wiceminister infrastruktury.

0
0
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
KOMENTARZE
(29)
Myślę
rok temu
Samorząd niezainteresowany bo im to nie potrzebne rząd buduje to niech znajdzie zastosowanie dla tego kanału
Inteligencja
rok temu
elemi - jaki rozum taka mowa i mysli
Elbi
rok temu
Lipa, ze mierzeja to pomorskie a elbląg warmińsko-mazursrskie. Ani jednemu ani drugiemu nie zależy na rozwoju miasta
gęś z prosięc...
rok temu
A "prezydent" Elbląga zmienia kilka razy zdanie , podobnie jak w sprawie ciepła z Energi. Województwem i miastem "samorządzi" PSL. Może wyjściem jest przekazanie rzeki Elbląg i "portu" państwu. Gospodarczo Elbląg na przekopie nic nie skorzysta. Potrzebna jest eksplozja turystyczna, ale do czego? Co zobaczy turysta poza zapyziałkowem.
A jezioro dam...
rok temu
Proste rozwiazanie mam oto: przeniesmy cpk do Elku, natomiast port z Elku do Radomia. Statki nadciagajace z poludnia europy beda mialy blizej.
...
Następna strona