Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Spór o port w Elblągu. Minister apeluje do samorządowców

- Z jednej strony zarzucacie nam państwo, że wydajemy mnóstwo pieniędzy na przekop Mierzei Wiślanej, a z drugiej, że nie inwestujemy w port komunalny, należący do samorządu - mówi w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury. Odnosi się tym samym do kwestii portu w Elblągu, który ma być głównym beneficjentem przekopu Mierzei Wiślanej. Problem jednak w tym, że nie jest on przystosowany do przyjmowania większych jednostek. - Apelujemy do marszałka województwa, by włączył się w proces dofinansowania portu oraz prezydenta Elbląga, żeby zapadła jakaś konkretna decyzja - mówił w programie "Money. To się liczy" Gróbarczyk. I dodaje, że "dyscyplina finansowa nie pozwala rządowi na włączenie się w proces finansowania tej inwestycji". Co jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z samorządem? - Proszę zapytać w samorządzie - mówi wiceminister infrastruktury.

KOMENTARZE
(29)
Myślę
3 lata temu
Samorząd niezainteresowany bo im to nie potrzebne rząd buduje to niech znajdzie zastosowanie dla tego kanału
Inteligencja
3 lata temu
elemi - jaki rozum taka mowa i mysli
Elbi
3 lata temu
Lipa, ze mierzeja to pomorskie a elbląg warmińsko-mazursrskie. Ani jednemu ani drugiemu nie zależy na rozwoju miasta
gęś z prosięc...
3 lata temu
A "prezydent" Elbląga zmienia kilka razy zdanie , podobnie jak w sprawie ciepła z Energi. Województwem i miastem "samorządzi" PSL. Może wyjściem jest przekazanie rzeki Elbląg i "portu" państwu. Gospodarczo Elbląg na przekopie nic nie skorzysta. Potrzebna jest eksplozja turystyczna, ale do czego? Co zobaczy turysta poza zapyziałkowem.
A jezioro dam...
3 lata temu
Proste rozwiazanie mam oto: przeniesmy cpk do Elku, natomiast port z Elku do Radomia. Statki nadciagajace z poludnia europy beda mialy blizej.
...
Następna strona