Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Spór o Stadion. Ministerstwo domaga się ćwierć miliarda złotych

5
Podziel się

Ministerstwo Sportu wezwało PBG do zapłaty w terminie 10 dni 229,5 mln zł kar umownych z tytułu zwłoki w usunięciu wad w ramach realizacji Stadionu Narodowego - poinformowała spółka. Twierdzi jednocześnie, że zarówno samo roszczenie, jak i jego kwota są nieuzasadnione.

Stadion Narodowy w Warszawie stał się kością niezgody między stroną rządową a firmami budowlanymi
Stadion Narodowy w Warszawie stał się kością niezgody między stroną rządową a firmami budowlanymi (flickr.com, Artur Malinowski)
bDABcaSZ

"Zarząd spółki informuje, że z uwagi na otwarcie postępowania sanacyjnego roszczenie Ministerstwa Sportu jest sporne i zostanie zrestrukturyzowane w ramach otwartego postępowania sanacyjnego PBG. Ponadto zarząd spółki informuje, że roszczenie i jego kwota są nieuzasadnione" - czytamy w komunikacie.

Jak wskazuje PBG, chodzi o kary umowne z tytułu zwłoki w usunięciu określonych wad objętych porozumieniem, zawartym w listopadzie 2016 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Nieruchomości. Sonik: zaczyna się kotłować
bDABcaTb

Wówczas spółka PBG i Skarb Państwa oraz inne zaangażowane podmioty zrzekły się wzajemnie roszczeń związanych z budową Stadionu Narodowego w Warszawie. PBG przypłaciło tę budowę upadłością układową.

Po wykonaniu Stadionu Narodowego zaczęła się sądowa batalia o pieniądze. Konsorcjum firm wykonawczych Hydrobudowa Polska, PBG i Alpine domagało się od Narodowego Centrum Sportu (NCS) odszkodowania za nierozliczenie robót dodatkowych na łącznie 400 mln zł. Narodowe Centrum Sportu nie pozostało dłużne i też wystąpiło z roszczeniem. Na kwotę 309 mln zł. Ostatecznie w listopadzie 2016 r. strony zawarły ugodę, co zakończyło wzajemne przerzucanie się roszczeniami.

bDABcaTh

Historia sporu o Stadion sięga 2012 r., jednak od czasu ugody w 2016 r. sprawa przycichła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDABcaTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
lew1310
11 miesięcy temu
ilu chorych na raka moznaby wyleczyc za takie pieniadze za ktore zbudowano ten stadion i ilu kibicow jest na zwolnieniu lekarskim po kazdym meczu to pytanie do politykow PO. Naprzygotowanie IO w Zakopanem tez wydali pieniadze choc nigdy sie nie odbyly i to jedyny plus tyle ze to nie ich zasluga.
_Jorah
11 miesięcy temu
.. co na to Herra, manager stulecia
kaka
11 miesięcy temu
Ten stadion jest wadliwy i zawsze taki będzie! A ... zapomniałem, Narodowy to zawsze był i będzie w Chorzowie !!!!!!
bDABcaTD
jest taka zas...
11 miesięcy temu
uzasadnione uzasadnione - brakuje na 500+
chłe, chłe, c...
11 miesięcy temu
A z tyłu słychać rechot herr Thuska jego watahy która nieźle na tym kiczu się obłowiła. A teraz, na koniec, zwykli podatnicy ciężko zabulą... kolejny raz.