Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Spora zmiana dla przewoźników. Od listopada tylko z aplikacją e-TOLL

2
Podziel się:

Termin wykorzystywania dotychczasowych urządzeń zewnętrznego systemu lokalizacji został wydłużony do końca października. Od listopada jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych będzie e-TOLL PL.

Spora zmiana dla przewoźników. Od listopada tylko z aplikacją e-TOLL
KAS ujednolica urządzenia e-Toll i SENT. (money, Rafał Parczewski)

Krajowa Administracja Skarbowa ujednolica urządzenia e-Toll i SENT. Firmy świadczące usługi monitorowania przejazdów przewoźników będą miały czas do końca października na przerejestrowanie tak zwanych urządzeń zewnętrznego systemu lokalizacji - ZSL.

Wraz z początkiem listopada kierowców czeka zmiana. Jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych będzie e-TOLL PL, informuje KAS.

Dwa numery

Do tego jednak czasu ZSL mogą mieć dwa numery rejestracji: w dotychczasowym systemie, jak i w nowym. Są jednak pewne wyjątki.

Zobacz także: e-TOLL zastąpi via-TOLL. Co to oznacza dla kierowców? Kiedy znikną bramki?

Ważne jest to, że jeżeli kierowca porusza się po drodze płatnej i jednocześnie przewozi towary objęte SENT może posługiwać się jednak tylko nowymi numerami urządzeń ZSL, na potrzeby systemu e-TOLL nie możesz wykorzystywać numerów urządzeń ZSL zarejestrowanych dotychczasowo na potrzeby systemu SENT.

"Z kolei aplikacje mobilne "Aplikacja Kierowcy SENT GEO" i "Aplikacja Kierowcy SENT GEO (Test)" pobrane i zainstalowane do 30 września 2021 r. mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby systemu SENT do 31 października 2021 r." - podaje KAS

Aplikacja e-TLL służy do wnoszenia opłat drogowych i jest zintegrowana z systemem SENT, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwe jest jednoczesne przekazywanie danych geolokalizacyjnych na potrzeby poboru opłat drogowych oraz przewozu towarów objętych systemem SENT. Można ją pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

Nowym systemem objęta została już od czerwca sieć dróg płatnych dla pojazdów ciężkich licząca około 3700 km, a na odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) z e-TOLL mogą korzystać też użytkownicy pojazdów lekkich.

Kar nie będzie

Przypomnijmy, że od 1 października opłaty za przejazd płatnymi docinkami uiścimy tylko za pomocą systemu e-TOLL. To efekt wygaszenia systemu viaTOLL.

Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza, KAS zapowiedziała, że do grudnia za wszelkie niedociągnięcia po stronie kierowców, nie będzie się wiązało z karą, a jedynie upomnieniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
czytelnik
3 lata temu
skąd informacja o przedłużeniu e-toll? od początku dla przewoźników czas był do końca września, dla SENT czas do końca października. tytuł wprowadza w błąd
Po prostu
3 lata temu
Inwigilacja