Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura zbada pochodzenie pieniędzy na 1 mln zł kaucji

70
Podziel się

Skąd rodzina Sławomira Nowaka wzięła milion złotych na poręczenie? Pełnomocnik córki Nowaka zapewnia, że źródło jest legalne. Pieniądze pochodzą z pożyczek od rodziny i znajomych i kolegów partyjnych. Prokuratura przekonuje, że sprawdzenie pochodzenia pieniędzy jest jej obowiązkiem.

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura zbada pochodzenie pieniędzy na 1 mln zł kaucji
(money.pl, Mateusz Grochocki)
bEqrAAeZ

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiedziała we wtorek, że zamierza zweryfikować źródło i legalność pochodzenia pieniędzy wpłaconych przez 21-letnią Natalię Nowak jako poręczenie majątkowe za podejrzanego o korupcję ojca.

Jak wyjaśnia prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w tygodniu wyznaczonym przez sąd na wpłatę 1 mln zł poręczenia obrońca podejrzanego podnosiła publicznie, że jej klient nie posiada takiej kwoty.

- Tymczasem dwa dni później, w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wraz z pełnomocnikiem pojawiła się córka podejrzanego, studentka, która przyniosła dowód wpłaty na konto prokuratury 1 mln zł poręczenia - dodała.

bEqrAAfb
Zobacz także: "Liczyli, że Nowak powie coś na Tuska". Teoria Sikorskiego

Jak przekonuje rzeczniczka, "prokuratura jest zobligowana do zbadania źródeł pochodzenia wniesionej kaucji". Podstawą prawną jest art. 266 p. 1a kodeksu postępowania karnego, który wszedł w życie w tym tygodniu.

Na razie prokuratura poręczenia formalnie nie przyjęła, z uwagi na złożone zażalenie na postanowienie z dnia 2 czerwca 2021 r. oraz zapowiedź zażalenia na zarządzenie o jego odmowie przyjęcia przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

bEqrAAfh

Mec. Wojciech Glanc, który reprezentuje Natalię Nowak, powiedział w rozmowie z PAP, że "środki w kwocie 1 mln złotych, które pani Natalia wpłaciła jako poręczenie majątkowe za ojca, pochodzą z legalnego źródła".

Jak wyjaśnia, są to pieniądze z pożyczek, których córce Nowaka udzieliło w sumie około 60 osób. Kwoty pożyczek były różne, od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrAAfC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
super!
miesiąc temu
to może przy okazji zająć się ubermajtkiem, i zbrodniami krytymi przez głodzia?
Balcerek
miesiąc temu
Zródło legalne. Prosto z Ukrainy. Ha ha. Ktos mając ma mi pozyczyć wolne milion gotówki. Najlepiej pożyczę od 21 latki.
oAo
miesiąc temu
A co to kogo obchodzi skąd pochodziły te pieniądze. Tylko wredoty z PiS-u będą się nad tym doktoryzować i bić pianę.
bEqrAAfD
wojtek
miesiąc temu
Ja bez badania wiem skąd pochodziły , otóż z NBP.Pierwszy raz to bada prokuratura a to o niej kiepsko świadczy że nie posiada takiej oczywistej wiedzy .A tak serio to dowód na to że Ziobro za wszelką cenę chce go pognębić a przez niego sięgnąć po Tiska
svn
miesiąc temu
I niech ktoś powie że tu wszystko jest w porządku. Najpierw - przetrzymywanie w areszcie bez zarzutów. Potem - wyznaczenie kaucji w kwocie jakiej na pewno nie ma. A jak ludzie zrobili zrzutkę i jednak ma - to sprawdzanie źródeł. Teraz kolejny krok - znaleźć haki i posadzić tych co pożyczyli na kaucję?
...
Następna strona