Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadion jak sklep. Firma Bohun zapowiada współpracę z Wisłą Kraków

14
Podziel się:

Szczecińska firma wędliniarska Bohun zapowiada współpracę z klubem piłkarskim Wisła Kraków. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do podpisania listu intencyjnego w tej sprawie.

Krakowski klub ma wesprzeć firma wędliniarska ze Szczecina
Krakowski klub ma wesprzeć firma wędliniarska ze Szczecina (East News, Kamil Krukiewicz/REPORTER)
bECGsYUl

Informację o tym podaje portalspowyczy.pl. Już w lipcu ubiegłego roku szczecińska spółka przygotowała plan restrukturyzacji dla krakowskiego klubu. Chodziło o to, aby stadion piłkarski stał się siecią handlową z punktami sprzedaży detalicznej.

Zobacz także: OGLĄDAJ: Szukasz inwestora? Zamiast pieniędzy szukaj smart money

Wymagałoby to powołania konsorcjum finansowo-sportowego. Wypracowane przez konsorcjum zyski zasilałyby kasę klubu Wisła Kraków.

bECGsYUn

– Z analiz, jakie wykonaliśmy, wynika, że rozszerzając ofertę, ujednolicając asortyment oraz gwarantując wyższą jakość produktów, bylibyśmy w stanie osiągnąć wartość sprzedaży na poziomie 37 mln zł w jednym sezonie – mówi Mariusz Borawski, prezes Bohuna.

Dla klubu oznaczałoby to roczny przychód na poziomie ok. 11 mln złotych. Wisła Kraków miałaby pełnić rolę koordynatora tej sieci handlowej. Konsorcjum natomiast przejęłoby odpowiedzialność i koszty zweryfikowania oferty cenowej i produktowej obecnych ajentów, rozpoczęłoby negocjacje z producentami i dostawcami oraz doprowadziło do zawarcia umów handlowych.

bECGsYUt

Tymczasem Wisła Kraków może z powrotem grać w Lotto Ekstraklasie. We wtorek Komisja Licencyjna PZPN odwiesiła krakowskiemu klubowi licencję na występy w lidze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECGsYUO
KOMENTARZE
(14)
kirkor
3 lata temu
CO NA TO WŁADZE KRAKOWA, które są właścicielem stadionu ? Oddadzą Wiśle stadion w dzierżawę? Chyba tylko wtedy ta akcja marketingowa ma sens.
Pa,pa bohunie
3 lata temu
Kibice ze Szczecina żegnają firmę Bohun i proszą aby przestała wspominać skąd pochodzi
Olek
3 lata temu
Było coś takiego na stadionie 10lecia... jarmark Europa
bECGsYUP
Kryslc
3 lata temu
Po co wchodzić w te mafijne układy w pilce nożnej. Lepiej niech zainwestuja w normalny sport.
Zezowaty
3 lata temu
Tak jakby WK była wlaścicielem gruntu. Ale nie jest - kolejny sen o potędze.