Notowania

wisła kraków
22.01.2019 17:22

Stadion jak sklep. Firma Bohun zapowiada współpracę z Wisłą Kraków

Szczecińska firma wędliniarska Bohun zapowiada współpracę z klubem piłkarskim Wisła Kraków. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do podpisania listu intencyjnego w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Krakowski klub ma wesprzeć firma wędliniarska ze Szczecina (Fot: Kamil Krukiewicz/REPORTER)

Informację o tym podaje portalspowyczy.pl. Już w lipcu ubiegłego roku szczecińska spółka przygotowała plan restrukturyzacji dla krakowskiego klubu. Chodziło o to, aby stadion piłkarski stał się siecią handlową z punktami sprzedaży detalicznej.

OGLĄDAJ: Szukasz inwestora? Zamiast pieniędzy szukaj smart money

Wymagałoby to powołania konsorcjum finansowo-sportowego. Wypracowane przez konsorcjum zyski zasilałyby kasę klubu Wisła Kraków.

– Z analiz, jakie wykonaliśmy, wynika, że rozszerzając ofertę, ujednolicając asortyment oraz gwarantując wyższą jakość produktów, bylibyśmy w stanie osiągnąć wartość sprzedaży na poziomie 37 mln zł w jednym sezonie – mówi Mariusz Borawski, prezes Bohuna.

Dla klubu oznaczałoby to roczny przychód na poziomie ok. 11 mln złotych. Wisła Kraków miałaby pełnić rolę koordynatora tej sieci handlowej. Konsorcjum natomiast przejęłoby odpowiedzialność i koszty zweryfikowania oferty cenowej i produktowej obecnych ajentów, rozpoczęłoby negocjacje z producentami i dostawcami oraz doprowadziło do zawarcia umów handlowych.

Tymczasem Wisła Kraków może z powrotem grać w Lotto Ekstraklasie. We wtorek Komisja Licencyjna PZPN odwiesiła krakowskiemu klubowi licencję na występy w lidze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wisła kraków, wędliny, stadion, sieć hanadlowa, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

KoniuZamiast wspierac lokalna druzyne, wola finansowac ekipe z Malopolski....

22-01-2019

ŁukaszNiezły paszter

22-01-2019

cafe bazarA wokół stadionu bazar z chińszczyzną. W Warszawie zlikwidowali, to chociaż w Krakowie będzie

Rozwiń komentarze (14)