Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Stadnina w Janowie na potężnym minusie. 3,2 mln zł straty

33
Podziel się:

2018 rok stadnina koni w Janowie Podlaskim zakończyła stratą 3,2 mln zł. A jeszcze 4 lata temu mogła się ona pochwalić ponad 3 mln zł zysku. A w piątek ma się odbyć kolejna, jubileuszowa już aukcja Pride of Poland.

Stadnina koni w Janowie Podlaskim ma słabe wyniki finansowe
Stadnina koni w Janowie Podlaskim ma słabe wyniki finansowe (East News, Ryszard Godlewski/Reporter)

Do sprawozdania finansowego stadniny w Janowie dotarło RMF FM.

Jak czytamy, to właśnie coraz gorsze wyniki aukcji stoją za problemami finansowymi jednej z najbardziej znanych stadnin nie tylko w Polsce, ale też w regionie.

Władze próbowały wprowadzić plan naprawczy i pozyskiwać środki na przykład ze sprzedaży mleka od hodowanych w stadninie krów. To jednak nie pomogło. A przynajmniej nie na tyle, by uniknąć straty.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

3,2 mln zł na minusie w 2018 roku to dwa razy gorzej niż jeszcze rok wcześniej. A jeszcze w 2015 roku stadnina zarabiała na siebie i zanotowano również 3,2 mln zł, tyle że zysku.

A dlaczego sprzedaż mleka nie pomogła? Jak wynika z kontroli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, bydło przetrzymywane jest w skandalicznych warunkach sanitarnych.

Co gorsza, kontrolerzy zwracają uwagę, że negatywne zjawiska mogą się jeszcze nasilić.

Stadnina w Janowie i organizowana w niej aukcja Pride of Poland to jedno z największych wydarzeń w branży. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu.

W 2015 roku sprzedano kilkanaście koni za łączną kwotę około 4 mln euro. Dla porównania - ostatnie 2 lata to wyniki odpowiednio 410 i 501 tys. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Wojcihe
3 lata temu
ha , brakuje pieniędzy ? Same straty ?No to niech dopłaci pan Jurgiel -geniusz rolnictwa , geniusz hodowli zwierząt , nieskończona inteligencja , najmilszy pupilek J.KA - prezesa tysiąclecia - jeszcze większego geniusza, który doprowadził do tego by zaspokoić swoje ego i ego prezesa.W nagrodę został europosłem no to niech teraz wyrównuje straty
Mk
3 lata temu
A dlaczego nikt za to nie odpowie z 3m zysku do 3m strat a winnych dalej brak :-)) śmiech na sali
cp
3 lata temu
To jest właśnie PIS
OBATEL
3 lata temu
OTO pis...i tak jest ze wszystkim!!!!
Andy
3 lata temu
Haha To było do przewidzenia biznesmeni ze słomą w butach ...Po prostu wina Tuska zenada😂😂😂
...
Następna strona