Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Statistica: Ile zarabiają Polacy? Odkłamujemy mity o wynagrodzeniach

0
Podziel się:

Obalamy mity dotyczące średniego wynagrodzenia. Jest ono dużo niższe niż mogło się to dotychczas wydawać.

Statistica: Ile zarabiają Polacy? Odkłamujemy mity o wynagrodzeniach
(WP)

Według danych GUS średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi niecałe 4 tys. zł. Gdy statystyczny Polak o tym słyszy, nie kryje oburzenia - wystarczy poczytać komentarze pod naszymi materiałami na ten temat. Niewielu wie, że to kwota brutto. Po odliczeniu podatku, składek na ubezpieczenia itp. jest to już grubo poniżej 3 tys. zł.

To jednak nie wszystko, bo GUS w swojej statystyce uwzględnia jedynie duże i średnie firmy. Odrzuca natomiast te mające mniej niż dziesięciu pracowników. Na dodatek nie liczy zatrudnionych na umowy zlecenie czy o dzieło. Ile więc tak naprawdę zarabia statystyczny Kowalski? Postanowiliśmy to sprawdzić i obalić kilka wynagrodzeniowych mitów.

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki
Czytaj więcej w Money.pl
Buduje się ponad 14 tys. nowych mieszkań To o połowę więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
1340 zł na miesiąc. Mało, ale lepiej niż rok temu Zgodnie z ubiegłorocznymi danymi GUS w 2013 r. w gospodarstwach domowych ogółem przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę ukształtował się na poziomie 1299 zł.
Te dane mają wpływ na dochody Polaków Minister finansów Mateusz Szczurek przyznał, że tegoroczna deflacja jest poważnym wyzwaniem dla budżetu, ale oznacza również wzrost konsumpcji.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)