Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Statistica: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa

0
Podziel się:

Jesteśmy przepracowani? Nieprawda. Na 365 dni odpoczywamy niemal w co drugim.

Statistica: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa
(Lech Gawuc/REPORTER)

Jedne z najdłuższych urlopów na świecie, kilkanaście dni świąt państwowych tworzących długie weekendy i ponad miesiąc na L4 - tak pracuje, a raczej wypoczywa statystyczny Kowalski. Gdy zliczymy wszystkie dni wolne, okaże się, że wbrew pozorom nie przepracowujemy się.

W programie Statistica postanowiliśmy policzyć, ile tak naprawdę pracujemy. Na 365 dni w tym roku statystycznie w pracy pojawimy się tylko 188 razy.

Inna sprawa, że gdy już do niej przyjdziemy, to zazwyczaj zostaniemy w niej dużo dłużej niż pozostali mieszkańcy Unii Europejskiej. Pod względem godzin pracy jesteśmy jednymi z liderów.

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki
Czytaj więcej w Money.pl
Turyści będa bezpieczniejsi. Nowe przepisy UE Zwiększone gwarancje dla tych, którzy wycieczki kupują online mają być jednak przyjęte dopiero jesienią.
Wczasy pod gruszą. Zobacz, dla kogo O tej dotacji mogą zapomnieć na przykład pracownicy małych firm.
Wyznawcy tych religii modlą się w jaskiniach Niektóre symbolizują pięć elementów natury, inne czystość Buddy. Wybierz się w fascynującą podróż na Wschód.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)