Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MŁU
|
aktualizacja

Bezrobocie dużo wyższe niż prognoza. Są najnowsze dane

166
Podziel się:

Stopa bezrobocia we wrześniu 2022 r. wyniosła 5,1 proc. wobec 5,2 proc. w sierpniu po korekcie – podał Główny Urząd Statystyczny. Te dane są dużo wyższe niż prognoza, które wynosiła 4,8 proc.

Bezrobocie dużo wyższe niż prognoza. Są najnowsze dane
Bezrobocie poszło w górę (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Stopa bezrobocia wyliczana przez GUS pokazuje, ilu jest zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w stosunku do liczby osób aktywnych zawodowo. Osoby, które po 90 dniach od utraty pracy tracą status bezrobotnego, nie są wliczane do tej statystyki.

Rewizja odczytów z sierpnia dokonana przez GUS nie dotyczyła samej liczby bezrobotnych tylko liczby aktywnych zawodowo osób. GUS dokonał rewizji miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego od grudnia 2021 r. do sierpnia włącznie Po rewizji stopa jest wyższa dla Polski ogółem o 0,3 - 0,5 pkt. proc. względem wcześniej opublikowanych danych.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła we wrześniu 801,7 tys. wobec 806,9 tys. osób w sierpniu.

Stopa bezrobocia może rosnąć, Polacy szczególnie obawiają się utraty pracy

Stopa bezrobocia w kolejnych miesiącach może lekko rosnąćpowiedziała szefowa resortu rodziny Marlena Maląg, komentując najnowsze dane Eurostatu, który podał, że stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w sierpniu 2022 r. wyniosła w Polsce, tak jak w lipcu, 2,6 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka z inflacją nie jest najważniejsza? "Są rzeczy ważniejsze"

W zeszłym tygodniu poznaliśmy najnowsze dane dotyczące koniunktury konsumenckiej w Polsce. Prognozy Polaków na najbliższe miesiące są skrajnie pesymistyczne, a najbardziej obawiamy się utraty pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(166)
Katarzyna K
2 lata temu
Zawsze byłam za uczciwą pracą i samorozwojem. Nigdy nie potrafiłam pojąć zjawiska bezrobocia. Obecnie jestem po Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w kierunku technik masażysta. Świetni nauczyciele i super zajęcia praktyczne! Bardzo się cieszę, że rozwijam się i pracuję w zawodzie.
murarz
2 lata temu
PIS próbuje budować kraj którego fundamentem ma być złodziejstwo , kłamstwo , populizm , rozdawnictwo i propaganda . Więc kraj budowany na takich fundamentach musi się zawalić .
Kraj w ruinie
2 lata temu
A co oni myśleli?! Planowali tak w nieskończoność zajeżdżać przedsiębiorstwa podatkami i podwyżkami kosztów wszystkiego, bo im ciągle mało? U mnie w okolicy sklepy znikają aż strach patrzeć. W skali kraju to są tysiące nowych ludzi na bruku dzień po dniu. Zaraz będzie lament, ale nasz bulbasek w NBP i nierząd jeszcze tego nie widzą.
Kocham pis
2 lata temu
Ciągle za niskie, ludzie nie szanują roboty i to się musi zmienić.
kreatywna
2 lata temu
statystyka gusopisu pomija osoby bezrobotne, zarejestrowane w pup, bez prawa do zasiłku. w tym kraju, bezrobotnym na papierze można być tylko trzy miesiące nie więcej
...
Następna strona