Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strach przed ASF. Brandenburgia myśli o postawieniu ogrodzenia na granicy z Polską

73
Podziel się

Brandenburgia rozważa ustawienie na granicy z Polską mobilnych ogrodzeń, które mają zapobiec wędrowaniu dzików. Decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Ogrodzenia byłyby ustawione nad brzegami Odry i Nysy
Ogrodzenia byłyby ustawione nad brzegami Odry i Nysy (Shutterstock.com)
bDZmtxVh

W magazynach Brandenburgii leżą już ogrodzenia o łącznej długości 150 km, o dalsze mają się postarać powiaty – potwierdziła w czwartek minister ds. ochrony konsumenta Ursula Nonnemacher (Zieloni). Decyzja o ich zainstalowaniu ma zapaść najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Materiału na ogrodzenia jest „wystarczająco”, zaznaczyła minister. W piątek (13.12.2019) dla omówienia dalszych kroków spotkali się eksperci z landów graniczących z Polską: Brandenburgii, Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz przedstawiciele polskich samorządów.

Ogrodzenia byłyby ustawione nad brzegami Odry i Nysy. Ponieważ są mobilne, można je szybko ustawić i równie szybko zdemontować. Ich koszt szacuje się na około 200 tys. euro.

bDZmtxVj
Zobacz także: Obejrzyj: Wirus ASF już w Wielkopolsce. Sytuacja coraz poważniejsza. Jaki czarny scenariusz?

W niemieckich landach sąsiadujących z Polską nie wykryto dotąd przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obawy przed pojawieniem się wirusa wzrosły po stwierdzeniu przypadków zarazy w Lubuskiem. W listopadzie wykryto tam wirus ASF u kilku dzików.

Dla zapobieżenia przeniesieniu się wirusa do Niemiec, władze Brandenburgii zarządziły już zintensyfikowanie polowań na dziki i pobieranie próbek z każdego, znalezionego martwego dzika. W wykryciu padliny pomagają drony i kamery termowizyjne zainstalowane wzdłuż granicy – do 15 km w głąb Niemiec.

bDZmtxVp

Dla ludzi wirus ASF nie jest groźny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZmtxVK
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(73)
Kris
rok temu
Podziękujcie zielonym bo dzięki nim mamy te problemy.
Tytus
rok temu
Taka groźna choroba a dziki mają się znalomicie.
Madzia
rok temu
Przecież wszyscy w Słubicach mówią i wiedzą,że choroba zaczęła się od podrzucenia nam przez Niemców chorych ,padniętych dzików,wszyscy to wiemy ,a teraz chcą mur stawiać ,ale polityka ,grubo😂
bDZmtxVL
Dk
rok temu
TO LIPA Z LIPYNIE WIERZĘ. W ANI IEDNO SLOWO
Kantor
rok temu
Niech dobrze pilnują swoich,, dzików"...
...
Następna strona