Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stracił 800 tys. zł przez nieuczciwego pośrednika. Sprawa czeka na reakcję Zbigniewa Ziobro

Pewien mieszkaniec Włocławka przez nieuczciwego pośrednika stracił 800 tysięcy złotych na akcjach. Nie może dochodzić swoich praw, bo pośrednik już został skazany za tę sprawę. Sąd zwrócił się jednak o kasację do Prokuratora Generalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Ponad 800 tysięcy stracił mieszkaniec Włocławka przez nieuczciwego "pośrednika"

Piotr P. z Poznania był "pośrednikiem", pomagającym w kupnie akcji m.in. Polfy Tarchomin S.A. i Bumaru Łabędy S.A. Przedstawiał się jako posiadacz licencji Komisji Nadzoru Finansowego. W kupnie akcji "pomógł" m.in. Ryszardowi C. z Włocławka.

Ten dopiero po jakimś czasie zorientował się, że za akcje przepłacił i to sporo – pośrednik zainkasował od niego ponad 800 tysięcy, papiery warte były 4-5 razy mniej. Wcześniej zdążyła zareagować KNF – Piotr P. nie miał jej licencji. KNF skierowała w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie, co w efekcie poskutkowało wyrokiem dla Piotra P. Musiał zapłacić 35 tysięcy zł grzywny za działalność bez licencji.

Statystycznie odłożyliśmy po ok. 30 tys. zł.
Oszczędności Polaków. Pandemiczny kryzys uderzy nas po kieszeni

Problem polega na tym, że – jak pisze serwis Pomorska.pl – pan Ryszard wnioskował o uznanie go stroną, ale sąd uznał, że nie ma do tego podstaw. Mężczyzna skierował więc osobne zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury we Włocławku. Ta w lutym tego roku umorzyła postępowanie stwierdzając, że nie ma podstaw do ponownego ścigania P. za to samo przestępstwo.

Sąd uznał w tej sytuacji, że skieruje wniosek do Prokuratora Generalnego, aby pan Ryszard mógł stać się stroną sprawy i żeby sprawa została przeprowadzona po raz drugi.

Interwencje Prokuratora Generalnego dotyczą na ogół wyroków w kontrowersyjnych sprawach - na przykład zabójstw, pobić dzieci itp.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2020

ZygmuntTrzeba być niepoważnym aby zlecać taką kwotę pośrednikowi -nieważne czy z licencją czy bez!!!Najbardziej bawią mnie rekomendacje giełdowe … Czytaj całość

19-07-2020

geodetaA wystarczyło za te pieniądze kupić okazyjnie działkę od biskupa. Zysk 1000%. Tylko trzeba szybko przepisać na małżonkę.

19-07-2020

ThruInestowanie w smieci to ryzyko inwestora. Trzeba bylo kupic nieruchomosc. Nic mu nie oddawac.

Rozwiń komentarze (14)