Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Stracili bliskich w domach opieki. Pozwali rząd i władze lokalne

8
Podziel się:

Rodziny osób, które zmarły w marcu 2020 roku w domach opieki we włoskiej Lombardii, domagają się od władz zadośćuczynienia. Chodzi o odszkodowanie w kwocie około 100 mln euro. Proces w tej sprawie rozpoczął się przed sądem w Rzymie.

Stracili bliskich w domach opieki. Pozwali rząd i władze lokalne
Rodziny z Bergamo chcą 100 mln euro (Adobe Stock)
bESkeplx

W marcu 2020 cały świat patrzył na włoskie Bergamo i walkę tego miasta z falą zachorowań na Covid-19.

Teraz po ponad roku od tych wydarzeń rodziny 500 osób, które zmarły w trakcie pierwszej fali koronawirusa w Bergamo i Lombardii, domaga się od władz 100 mln euro. Najbliżsi osób, które straciły życie, uważają, że rząd włoski i władze lokalne popełniły błędy w zarządzaniu w trakcie kryzysu medycznego.

bESkeplz

Proces rozpoczął się w Rzymie. Rodziny reprezentowane przez pięciu adwokatów podały do sądu Radę Ministrów, Ministerstwo Zdrowia, władze regionu (Lombardia). Domagając się odszkodowań za śmierć ich bliskich, którzy przebywali głównie w domach opieki i tam zmarli.

Zobacz także: Nie tylko paragony grozy. Na to też trzeba uważać w restauracjach

Rodziny zarzucają władzom i wszystkim instytucjom “absolutny brak planu walki z pandemią”, który powinien być opracowany zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego z 2013 roku i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkepma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Ech
5 miesięcy temu
Kasa kasa kasa, nawet na trumnach bliskich
prawnik
5 miesięcy temu
U nas też będziemy skarżyć, ale Morawieckiego, Dworczyka, Szumowskiego, Niedzielskiego i jeszcze wielu innych Indywidualnie (personalnie), bo to nie "enigmatyczny" rząd, czy skarb państwa ponosi odpowiedzialność, ale konkretni ludzie (podejmujący decyzje rządowi funkcjonariusze). Zacznijcie się bać, bo braknie wam waszych majątków na zadośćuczynienia
znam ich
5 miesięcy temu
to nie rodziny sie DOMAGAJA tylko PRAWNICY......ktorzy zgarna polowe. rodziny to tylko slupy do tego przekretu.
bESkepmb
Bobo
5 miesięcy temu
Bardzo dobrze!
Mój
5 miesięcy temu
Trzeba było starać się o nich jak żyli a nie oddawać do domu starców. Pieniądze wszystkim pachną