Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Premier Mateusz Morawiecki nie spotka się ze Sławomirem Broniarzem

69
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki nie będzie angażował się w negocjacje z nauczycielami - wynika z informacji money.pl. Nie spotka się ze związkowcami, nie będzie prowadził rozmów. Od osób związanych z rządem można za to usłyszeć, że PiS nie zamierza się uginać - na pewno nie spełni 100 proc. żądań Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Beata Szydło musi sobie radzić sama. Ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego
Beata Szydło musi sobie radzić sama. Ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego (East News, Damian Klamka)

Beata Szydło i nikt więcej. To na barkach wicepremier będzie spoczywać ciężar negocjacji ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Rozmowy rozpoczęły się w poniedziałek rano. Do której będą trwać? Nie wiadomo. Obie strony zarzekają się, że kluczowe jest dojście do porozumienia, bo na strajku nikomu nie zależy. Po godzinie od rozpoczęcia negocjacji do mediów wyszła wicepremier Beata Szydło i poinformowała o pięciu propozycjach dla nauczycieli.

O szczegółach wszystkich rozwiązań nie mówiła - podkręślała, że nauczyciele dostaną nawet więcej niż oczekiwali. - Będą podwyżki, będzie przyśpieszenie - zapewniała. Na stole leży obietnica podwyżek już we wrześniu, na dodatek dodatkowe środki dla młodych, określenie minimalnej stawki wynagrodzenia za wychowawstwo oraz zmiany w ocenianiu nauczycieli.

Jak wynika z informacji money.pl, z nauczycielami na pewno nie spotka się w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki.

Premier i jego otoczenia taką możliwość wykluczyło już kilka dni temu. Jak wynika z informacji money.pl, premier całkowicie wyklucza możliwość spotkań ze Sławomirem Broniarzem, przewodniczącym Związku Nauczycielstwa Polskiego. I nie powinno to dziwić: to w końcu sam premier Mateusz Morawiecki mówił, że ZNP w negocjacjach ucieka się do szantażu nad głowami rodziców i uczniów.

Zobacz także: Obejrzyj: Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

O godz. 9:00 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęła się kolejna już rozmowa "ostatniej szansy" przedstawicieli ZNP z członkami rządu. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk w oświacie - zapewniają związkowcy.

Nauczyciele walczą o 1 tys. zł podwyżki, ale Ministerstwo Edukacji Narodowej przekonuje, że tyle nie jest w stanie dać. Negocjacjami na tydzień przed ewentualnym strajkiem, rząd chce uratować zbliżające się egzaminy. Ogólnopolski protest w oświacie mógłby je skutecznie zakłócić.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla, że blisko 79,5 proc. szkół i przedszkoli chce strajkować.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(69)
Waldi
5 lata temu
Uważam że to duży błąd pana Premiera Mateusza Morawickiego powinien się spotkać ze związkami zawodowymi i próbować z nimi negocjować a nie się odcinać od problemu to nie w porządku wobec nauczycieli którzy być może będą protestować.
Kosa
5 lata temu
Nauczyciele, jeżeli ugną się i obniżą swoje żądania, są ostatnimi frajerami. I tyle w temacie.
bikl
5 lata temu
jestem z wami nauczyciele, nie dajcie się zbyć jakimiś drobnymi, dla wielu już było jak policji, sanepidom chociaż nic nie robią ale kasiorę biorą
Zorro
5 lata temu
PiS to jest już ostatni!
Ewa
5 lata temu
Nigdy nie oddam glosu na Pis
...
Następna strona