Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Księża ratują egzamin gimnazjalny w gdańskiej szkole. "Z maturami nie dalibyśmy rady"

233
Podziel się:

Trzech księży przypilnuje dwóch klas podczas egzaminu gimnazjalnego w gdańskiej "Topolówce". - Są przeszkoleni, mają pozwolenia - deklaruje dyrekcja.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik apeluje do rodziców, by posłali swoje dzieci na egzamin
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik apeluje do rodziców, by posłali swoje dzieci na egzamin (PAP, Darek Delmanowicz)

Z Bożeną Ordak, dyrektorką Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Gdańsku, czyli popularnej "Topolówki", rozmawiał reporter TVN24. Jak zdradziła szefowa placówki, nie ma zagrożenia dla środowych egzaminów gimnazjalnych

Ordak wyjaśniła, że w komisji egzaminacyjnej zasiądzie trzech księży. - Dzięki nim egzaminy mogą się odbyć. Księża są przeszkoleni, mają pozwolenia - zapewniła dyrektorka.

Zastrzegła jednak, że gdyby chodziło o matury, te by się nie odbyły. Wszystko dlatego, że w jej szkole są zaledwie dwie klasy gimnazjalne, a więc stosunkowo niewielu uczniów. - Wprowadziliśmy małe zmiany. Normalnie egzamin odbywałby się w trzech salach, teraz odbędzie się w jednej dużej. Warunki będą jednak komfortowe - podkreśla.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Szydło zwróciła się do nauczycieli o złagodzenie protestu na czas egzaminów

CKE namawia uczniów, by przyszli na egzamin

Jak informowaliśmy już w money.pl, w wielu szkołach egzaminy wciąż stoją pod znakiem zapytania. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik apeluje do rodziców, by posłali swoje dzieci na egzamin niezależnie do tego, czy w danej szkole trwa protest czy nie. Zgodnie z interpretacją CKE nieodbycie się egzaminu zostanie uznane za zdarzenie losowe i wtedy właściwy egzamin będzie w czerwcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(233)
dosia
4 lata temu
Egzaminy musiały się odbyć!! Wielu nauczycieli się ugięło, bo usłyszeli od dyrekcji, że albo wezmą udział w egzaminach, albo od września szukają nowej pracy!!!
dosia
4 lata temu
Egzaminy musiały się odbyć!! Wielu nauczycieli się ugięło, bo usłyszeli od dyrekcji, że albo wezmą udział w egzaminach, albo od września szukają nowej pracy!!!
Parlamentarzy...
4 lata temu
Teraz wiem kto będzie w Warszawie woził pasażerów taksówką super wikary!!!
Jpki
4 lata temu
Wielkie podziękowania dla sióstr zakonnych i księży. Dzięki Wam nauczyciele nadal są bez pieniędzy. Zajmijcie się lepiej sobą niż krecią robotą. Won od dzieci!
świecki
4 lata temu
Od ubeckiego kapusia może być gorszy tylko łamistrajk
...
Następna strona