Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. MEN chce losować rodziców do okrągłego stołu

119
Podziel się:

Rodzice mieliby być losowani spośród chętnych do udziału w okrągłym stole oświatowym. Taki pomysł ma MEN, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Okrągły stół w oświacie miałby być "nowym otwarciem, dyskusją dla poprawy systemu oświaty", uważa premier.
Okrągły stół w oświacie miałby być "nowym otwarciem, dyskusją dla poprawy systemu oświaty", uważa premier. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Ministerstwo chce w ten sposób uniknąć oskarżeń, że wybiera rodziców, którzy sprzyjają rządowi.

Warunek, który musieliby spelniać rodzice? Właściwie jeden. Muszą być członkami rad rodziców. Ma to gwarantować, że angażują się w sprawy szkoły, czytamy w gazecie.

Szczegóły pomysłu ma ogłosić wkrótce minister Anna Zalewska.

Obejrzyj także: Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

- Jeśli chcemy naprawiać państwo, trzeba wejść w głęboką naprawę systemu oświaty - przekonywał. - Uważam, że praca nauczyciela jest bardzo ciężka, sam kończyłem na pierwszych studiach nauczycielski kierunek, więc do dzisiaj mam mnóstwo koleżanek i kolegów, którzy są nauczycielami, dyrektorami. Teraz czas dojrzał do tego, żeby powiedzieć: jest potrzebna głęboka reforma całego systemu oświaty - dodał.

- Rozumiem roszczenia, oczekiwania ze strony nauczycieli, trudno z nimi polemizować, dyskutować - taka deklaracja padła z kolei w poniedziałek z ust Teresy Czerwińskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(119)
jaro
3 lata temu
Rozmowy tak, ale najpierw wywalić wszystkich tych, którzy utrudniali dzieciom przystąpienie do egzaminów. Przecież coś takiego nie nadaje się do tego zawodu!
Ja
3 lata temu
Z doświadczenia wiem, że rodzice z Rady Rodziców, to nie jest najlepszy pomysł. Może 1 na 10 idzie tam,żeby coś podziałać dla szkoły- reszta, żeby nauczyciele lepiej spojrzeli na ich dzieciaki. Prezenty i wyżera dla nauczycieli z funduszy Komitetu Rodzicielskiego, zamiast np. zorganizować miejsce pracy nauczyciela w szkole-papier, kserokopiarka, pomoce naukowe, komputer, drobne remonty w szkole
nick66
3 lata temu
Co tu naprawiać skoro reforma pięknej pani była udana i wszystko naprawiono....KOLEJNA ŚCIEMA KŁAMCZUCHA BROSZKI I ADRIANA...
Sort
3 lata temu
Rozumiem że Pani Elbanoska już grzeje stołek przy stole...
Szok....
3 lata temu
To są kpiny. Najpierw dopuszczacie do katastrofy, potem organizujecie, z prędkością żółwia, wielce zapowiadany okrągły stół. Gdzie byliście wcześniej!!!? Od stycznia wiecie o strajku. I co!? I nic! Jak zwykle!! Nic!!! Czy to zawsze musi być tak, że rządzący dbają tylko o swoje interesy!? I nie trzeba tu daleko szukać I podawać przykładów. Każdy w miarę myślący -samodzielnie- wie. Ciągle obijamy się o ścianę, podzieleni, pełni nienawiści, zaszczuci kłamstwami.iJa manipulacją!!!! A już drugi tydzień tysiące dzieciaków nie chodzi do szkoły. I to przerzucanie winy na nauczycieli!!! Powinniście się wstydzić! No tak, ale przecież Wy wstydu nie macie. Mam nadzieję, że historia Wam tej katastrofy nie wybaczy!!!! Czy my na prawdę wszyscy mamy wyjechać za granicę!? Chcemy uczciwie pracować z poczuciem godności, szacunku I prawdy!!!!! Prawdy!!! Rozumiecie!!!!????? Wciąż tylko slyszę:"prowadzimy rozmowy, zrobimy wszystko itd' Jakie rozmowy!? Z kim? Co zrobicie!? Złamiecie wszystkie, albo tą resztkę procedur!!! Jaki przekaz idzie do społeczeństwa!???? Ja widzę jeden, w dwóch słowach: Przeczekać I EWAKUACJA!!! Dramat!!!!! Przuykro to pisać....
...
Następna strona