Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. MEN chce losować rodziców do okrągłego stołu

119
Podziel się

Rodzice mieliby być losowani spośród chętnych do udziału w okrągłym stole oświatowym. Taki pomysł ma MEN, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Okrągły stół w oświacie miałby być "nowym otwarciem, dyskusją dla poprawy systemu oświaty", uważa premier.
Okrągły stół w oświacie miałby być "nowym otwarciem, dyskusją dla poprawy systemu oświaty", uważa premier. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDSzBTrF

Ministerstwo chce w ten sposób uniknąć oskarżeń, że wybiera rodziców, którzy sprzyjają rządowi.

Warunek, który musieliby spelniać rodzice? Właściwie jeden. Muszą być członkami rad rodziców. Ma to gwarantować, że angażują się w sprawy szkoły, czytamy w gazecie.

Szczegóły pomysłu ma ogłosić wkrótce minister Anna Zalewska.

bDSzBTrH

Obejrzyj także: Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

bDSzBTrN

- Jeśli chcemy naprawiać państwo, trzeba wejść w głęboką naprawę systemu oświaty - przekonywał. - Uważam, że praca nauczyciela jest bardzo ciężka, sam kończyłem na pierwszych studiach nauczycielski kierunek, więc do dzisiaj mam mnóstwo koleżanek i kolegów, którzy są nauczycielami, dyrektorami. Teraz czas dojrzał do tego, żeby powiedzieć: jest potrzebna głęboka reforma całego systemu oświaty - dodał.

- Rozumiem roszczenia, oczekiwania ze strony nauczycieli, trudno z nimi polemizować, dyskutować - taka deklaracja padła z kolei w poniedziałek z ust Teresy Czerwińskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSzBTsi
KOMENTARZE
(119)
Kot
2 lata temu
Naprawy oświaty ?Przecież Zalewska przeprowadziła bardzo dobrą reformę,cały rząd chwali ją od rana do wieczora ,zakłamańcy ,sponiewierali tak piękny zawód.
wert4g
2 lata temu
jest 1000% pewne,ze wszyscy beda z pisu a wiekszosc po szkole rydzyka
Ja
2 lata temu
Jeszcze przedszkolaki niech zaproszą na spotkanie przy okrągłym stole.A TAK NA MARGINESIE skoro reforma edukacji jest udana i dobrze przeprowadzona to po co znowu reformować szkołę od kiedy rozmawia się z zainteresowanymi po przeprowadzeniu reform niech uważają bo uczniowie mogą sobie zażyczyć by p.minister wróciła do szkolnej ławki.
bDSzBTsj
obatel
2 lata temu
To może lepiej wylosujmy nowy rząd
patriota
2 lata temu
Gubię się. Nie rozumiem. Pani Zalewska przeprowadziła w oświacie "dobrą zmianę", którą wszyscy chwalą. To o czym teraz będzie się dyskutować ? Premier chce zepsuć cudowną reformę edukacji ?
...
Następna strona