Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Minister finansów: rozumiem oczekiwania nauczycieli

- Rozumiem roszczenia, oczekiwania ze strony nauczycieli, trudno z nimi polemizować, dyskutować - taka zaskakująca deklaracja padła w poniedziałek z ust Teresy Czerwińskiej. Szefowa resortu finansów wyraźnie dystansuje się do konfrontacyjnej linii szefowej MEN Anny Zalewskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
- Podejmujemy wysiłki by podwyższać te pensje - mówi Teresa Czerwińska. (Fot: Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl)

Teresa Czerwińska zaprezentowała w poniedziałek dziennikarzom szczegóły reformy stawek podatku dochodowego i warunkowego zwolnienia młodych z PIT. Przy okazji po raz pierwszy publicznie wypowiedziała się na temat trwającego strajku w oświacie.

- Mówiłam wielokrotnie: możemy wydać tyle, ile mamy - powiedziała szefowa resortu finansów. Taką "linię obrony" w sporze z nauczycielami rząd stosuje od samego początku, ale potem było znacznie ciekawiej.

- Rozumiem roszczenia, oczekiwania ze strony nauczycieli, trudno z nimi polemizować, dyskutować - stwierdziła minister finansów.

Obejrzyj: Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Szefowa resortu finansów zaznaczyła, że jeśli chodzi o wynagrodzenia, to jest to "dłuższa dyskusja". - To jest krucha sprawa pomiędzy transferami społecznymi a wynagrodzeniami za pracę - wyjaśniła.

- Podejmujemy jednak wysiłki, by podwyższać te pensje - podkreśliła Czerwińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oświata, strajk nauczycieli 2019, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

JfkMorawiecki i Dworczyk mają dzieci w prywatnych, elitarnych szkołach Co ich obchodzą dzieci zwykłych Polaków! Wstyd!!!!!

15-04-2019

LampartLepiej rozdać nierobom

15-04-2019

piadarozumiem nauczycieli , kupujemy samoloty f-35 :-)

Rozwiń komentarze (45)