Notowania

Strajk nauczycieli. Mateusz Morawiecki: po świętach zapraszam do okrągłego stołu

- Dziękuję, że egzaminy w ogromnej większości szkół odbywały się bez zakłóceń. Uczniowie nie powinni być zakładnikami jakichkolwiek sporów. Nie powinni ucierpieć z powodu tego, że są jakieś nieporozumienia między nauczycielami a rządem - mówił w poniedziałek premier Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej, rząd zaprasza "zaraz po świętach" do okrągłego stołu. - W ciagu dwóch, trzech dni przedstawimy jego założenia. Zapraszamy do okrągłego stołu nauczycieli, pracodawców, związkowców. Dla nas to jedno z fundamentalnych założeń reformy systemu. Wierzę, że okrągły stół będzie nowym otwarciem, dyskusją dla poprawy systemu oświaty - zapewniał.

- Jeśli chcemy naprawiać państwo, trzeba wejść w głęboką naprawę systemu oświaty - przekonywał. - Uważam, że praca nauczyciela jest bardzo ciężka, sam kończyłem na pierwszych studiach nauczycielski kierunek, więc do dzisiaj mam mnóstwo koleżanek i kolegów, którzy są nauczycielami, dyrektorami. Teraz czas dojrzał do tego, żeby powiedzieć: jest potrzebna głęboka reforma całego systemu oświaty - dodał.

Premier przypomniał też, że w ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL zarobki nauczycieli stały w miejscu, a ruszyły po przejęciu władzy przez PiS.

Obejrzyj wypowiedź Mateusza Morawieckiego z poniedziałkowej konferencji:

- Wierzę, że okrągły stół będzie nowym otwarciem, dyskusją międzynarodową dla poprawy systemu oświaty - zadeklarował premier.

W poniedziałek uczniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Testy potrwają do środy. Następne w kolejności są matury. Nauczyciele i ZNP przyznają, że z powodu strajku z egzaminami dojrzałości mogą być problemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

JerzyTo PIS wziął za zakładników dzieci, rodziców i nauczycieli. To PIS lekceważy dzieci, rodziców i nauczycieli i szczuje społeczeństwo na środowisko … Czytaj całość

15-04-2019

ArekPrawidłowe podejście - dzieci nie mogą cierpieć gdy kłócą się dorośli. Jestem tego samego zdania co premier.

16-04-2019

PolkaPan mowi o cierpieniu dzieci i zwleka od listopada z zalatwieniem sprawy? Panu zalezy na dzieciach dlatego jeszcze nie ukaralisci oswiatowej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)