Notowania

Strajk nauczycieli. Nieoficjalnie: gdyńska "Solidarność" zawiesza akcję strajkową

Od czwartku do końca ferii wielkanocnych gdyńscy nauczyciele zrzeszeni w "S" zawieszą strajk - ustaliło nieoficjalnie Radio Gdańsk. Nie wiadomo, czy po świętach będą kontynuować akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gdyński nauczyciele z "S" na czas ferii wielkanocnych nie będą strajkować. (Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER)

"Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ 'Solidarność' Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni Zdzisława Hacia odmówiła jakichkolwiek informacji na ten temat" - czytamy na stronie internetowej radia.

Strajk nauczycieli zaczął się 8 kwietnia. Jest skutkiem sporu między rządem a nauczycielami, którego nie udało się rozmwiązać podczas rozmów ostatniej szansy 7 kwietnia. Wtedy to Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych ostatecznie odrzuciły rządowe propozycje.

Porozumienie podpisał natomiast reprezentujący trzeci związek, czyli "Solidarność", Ryszard Proksa. Mimo to wielu szeregowych członkowów "S" i tak przystąpiło do strajku. Uznali bowiem, że Proska nie działał w ich imieniu.

Obejrzyj też: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda

Środa była ostatnim dniem egzaminu ósmoklasisty, który zakończył jednocześnie dwa cykle egzaminacyjne: po gimnazjum i ósmej klasie. Do obu egzaminów przystąpiło ponad 727 tys. uczniów z całego kraju - podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pozostały jeszcze egzaminy maturalne, których organizacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

WkurzonyPo strajku jak trzasnę legitymacją syfnej solidarności aż wióry polecą! Zostanie chyba sam zarząd! Nie będę finansował kogoś kto mnie nie … Czytaj całość

17-04-2019

Agateraz na święta to niech sobie strajkują, zawieszają strajk jak i tak w tym okresie nie pracują, obłuda!

17-04-2019

ZalewskasoliDarNOść to dno w czystej postaci. Zero godności.

Rozwiń komentarze (64)